Diagnózis - történetek, sorsok 2023-ból

Описание к видео Diagnózis - történetek, sorsok 2023-ból

Járni és szaladni akar Ábris. Ezt kívánja a Jézuskától az SMA-val született kisfiú. „Nekem csak a tegnapom biztos, a holnapom nem”. Mondatok olyan kisfilmekből, amelyek főszereplői megrázó vagy olykor megható történetüket mesélték el kameráinknak. Bemutatunk egy SMA-s gyermeket, riportot láthatnak egy Sclerosis Multiplexben szenvedő betegről, megismerhetnek egy nemrégiben vesetranszplantáción átesett újságírót és egy olyan műtétről számolunk be, amely hallóvá tett egy siket kisfiút.
Járni és szaladni akar Ábris. Ezt kívánja a Jézuskától az SMA-val született kisfiú. Ő kapta meg először az országban azt a speciális kezelést, amely megállítja az izmok további pusztulását. Ábris ma már 7 éves és bár csodával határos módon fejlődik, pedig a születése után az orvosok 1 évet jósoltak neki, jelenleg kerekesszékkel közlekedik. A legnagyobb probléma az, hogy bár nagyon szeretne gyerekek közé, iskolába járni, de az oktatási rendszer nincs felkészülve az SMA-s betegek fogadására. Évekkel ezelőtt ezek a gyerekek az ovis kort sem élték meg, most pedig az orvostudomány fejlődésének köszönhetően ma már arról beszélnek a szülők, milyen tankönyveket szerezzenek be nekik.
„Nekem csak a tegnapom biztos, a holnapom nem” – vallja Gyeviné Tóth Anikó, akinek életét az SM, azaz a Sclerosis Multiplex változtatta meg gyökeresen. Az SM az a betegség, amelynél az érintett ápolásához – képletesen – egy egész falu kell. Anikó, aki korábban főnővérként dolgozott, férje, gyermekei és idős szülei a támaszai a mindennapokban.
Négy és fél évet várt új veséjére Szabó Imre. A makói újságíró policisztás vesebetegséggel született, amelyre egy véletlen folytán derült fény. Állapota sokáig tünetmentes volt, később otthon - saját magának - kellett dialízist végeznie. Négy alkalommal riasztották vesetranszplantációra, ám mindegyik meghiúsult, végül szeptemberben kapott új esélyt az életre a mindig derűs és optimista férfi.
Teljesen siket gyerekeket is hallóvá lehetett tenni annak a műtéti eljárásnak a segítségével, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Fül-, Orr-, Gégészeti, Fej és Nyaksebészeti Klinikáján már rendszeresen alkalmaznak. Úgynevezett cohleáris implantátumot ültetnek be, amely e belső fülbe vezeti a hangingereket. A következő kisfilmünk szereplőjét már második alkalommal operálták meg ezzel a módszerrel.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке