Kiniški monetų padirbiniai. Китайские подделки монет.

Описание к видео Kiniški monetų padirbiniai. Китайские подделки монет.

Laba diena,
Turbūt ne kartą matėte tokius paveikslėlius internete.Tai vaizdai iš pogrindinių padirbtų monetų fabrikėlių,kur daroma viskas, kad apgauti pradedančiuosius kolekcininkus.Panagrinėkime šį pavyzdį.Prieš kiek laiko ebay aukcione buvo išstatytas vat toks atseit PCGS slabuotas auksinis 1870 metų rusiškas trirublis.Pardavėjas iš Kinijos.Matote, neva MS62 įvertinimas.Ir šįsyk neapsistokime ties išoriniu slabo vaizdu. Jei nematai jo gyvai,dažnai fotografija negali perteikti visų tikro slabo požymių.Juos lengvai surasite, šiuo atveju įėję į PCGS interneto puslapį,o visų geriausia turėti tikrą PCGS slabą prieš akis ir lyginti norimą pirkti slabą su turimu.Bet noriu akcentuoti ne tai.Matote, ant etiketės yra sertifikato numeris.Pagal jį PCGS interneto puslapyje lengva pasitikrinti kiekvieną slabuotą monetą.Ir suvedę numerį pamatysite,kad PCGS tikrai įvertino 1870 m.rusiškus 3 rublius,atitinka ir sertifikato numeris ir holderio tipas.Tačiau, būkite geri, nesustokite šioje vietoje ir nenusiraminkite.Tai dar ne viskas.Svarbiausia– palyginti PCGS interneto puslapyje esančios monetos fotografiją su mūsų turima.
Ir štai–žiūrėkite,tai tikrai kita moneta.Kairės,mūsų nagrinėjamos monetos foto neatitinka dešinės monetos foto iš PCGS puslapio.Ir tik kaip papildomą informaciją dabar jau galime vertinti išorinį slabo vaizdą(kaip atskirti padirbtus slabus nuo tikrų pilna filmukų Youtube, juos lengva surasti).Taigi išvada–ebay buvo pardavinėjamas netikras PCGS slabas,jo etiketėje užrašius realiai PCGS slabuotos monetos duomenis.Na, naivu būtų tikėtis,kad moneta jame buvo tikraIr, matyt,ne be reikalo PCGS interneto puslapyje rekomenduojama vengti monetų pardavėjų iš Kinijos.
Apie Kinijos interneto platformas.Matote, padirbtus auksinius 3 rusiškus rublius galima nusipirkti žinomoje Ali Express interneto parduotuvėje.Su nuolaida,už 0,70 euro.Pradinė kaina buvo 2,81 euro ir pritaikyta net 75% nuolaida.Ir monetos nukaldinimo datą galima išsirinkti pas šį pardavėją nuo1877 iki 1881 metų,ir jau, kaip matote, 4 monetos parduotos.O parduotuvė turi dar 9983 vienetus tokių monetų.Priminsiu,originali 1881 m. 3 rublių moneta rusų aukcionuose vidutiniškai vertinama 7100 USD.Na, sakysite,perdaug gražios šios monetos,ir tai gali išduoti jų netikrumą.
Prašau,pas kitą pardavėją padirbta 1901 metų 10 rublių moneta (o tokios originalios vidutinė rinkos kaina nuo 600 iki 700 eurų) parduodama už 3,44 euro.Irgi net 45% nuolaida, pradinė kaina 6,26 euro,ir parduotos,kaip matote,net 37 monetos.Žodžiu, biznis klesti.Beje,atkreipkite dėmesį,kad monetos paviršius nėra toks lygus,kaip prieš tai nagrinėtos monetos.Čia ir įbrėžimai,ir įkirtimai,kad sudaryti apyvartoje buvusios monetos įspūdį. Viskas,kad apgauti mus su Jumis ir sudaryti tikros monetos įspūdį. Pažiūrėkite,parduotuvė turi 9962 vienetus tokių monetų ir gali padaryti dar 10% nuolaidą, jei pirksite daugiau, nei 10 vienetų.
Jei kalbėti apie slabus–prašau.Už 7 eurus galite įsigyti padirbtą 1888 m. Morgano dolerį slabe,kurio etiketėje MS 68 įvertinimas.Matote,parduotos jau 48 tokios monetos, ir,atkreipkite dėmesį,žodis COPY yra tik ant nuotraukos.Tai gerai matosi,pažiūrėjus į nuotrauką apačioje dešinėje. Nejauku pagalvoti,kiek tokių monetų nusėdę pradedančiųjų kolekcininkų kolekcijose.Tai dar viena priežastis atsirasti šiam filmukui.
Na, bet žinote, man svarbiau–LDK ir Abiejų Tautų Respublikos monetos. Rasime čia ir tokių.Atpažįstate Žygimanto Augusto profilį.Tai Vilniuje kaldinto lenkiškos pėdos 1547 m. šeštoko padirbinys.Šį kūrinį galima nusipirkti už 1,5 euro.Irgi su nuolaida.E.Ivanausko kataloge rasite, kad originalo retumas RRRR,o šiame puslapyje pamatysite,kad pardavėjas siūlo dar 9888 šio padirbinio vienetus.Dar ir identifikuotas kaip kažkokios Poland-Litva moneta.Ir menkai paguodžia,kad ant paveikslėlyje matomo egzemplioriaus išspaustas žodis COPY.Kiek tokių pasaulyje be šio įspaudo.
Čia pamatysime monetų padirbinius ir be šio įspaudo.Prašau–kitų Lietuvos didžiųjų Kunigaikščių ir Lenkijos karalių monetų padirbiniai.Ir Stepono Batoro,ir Jono Kazimiero,ir Jono Sobieskio.Ir kainos po 2-3 eurus,ir likusių pas pardavėjus kiekvieno tipo grožybių šimtai ir tūkstančiai. Ir tai tikrai ne visos Abiejų Tautų Respublikos monetos iš šios interneto parduotuvės pasiūlos. Beje, metalo detektorininkai man pasakojo, kad tokių kūrinių randa ir žemėje. Gal juos specialiai pakiša keistą humoro jausmą turintys kartu vaikščiojantys bendražygiai, o gal išmėto nusivylę juos įsigiję pradedantieji numizmatai, supratę, kad juos apgavo.
Taigi, kokia išvada. Skaitykite teisingas knygas, žiūrėkite teisingus filmus ir tobulėkite, gilinkite savo numizmatines žinias, kad Jūsų neapgautų. O slabuotas monetas geriausia pirkti pas įgaliotus kompanijų atstovus arba būkite labai atidūs. Ir čia oficialūs sertifikavimo kompanijų interneto puslapiai Jums į pagalbą. Šiame paveikslėlyje kaip tik ir matote ištrauką iš NGC puslapio, kur tikras slabas yra lyginamas su netikru. Tiek šiandien. Gero Jums kolekcionavimo.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке