Власна справа: Оцінювання бізнес-ідей - 5

Описание к видео Власна справа: Оцінювання бізнес-ідей - 5

У попередньому розділі ми розглянули кілька методів генерування бізнес-ідей. Сподіваюся, за допомогою цих методів ви вже згенерували довгий список ідей для власних бізнесів. А сьогодні ми поговоримо про оцінювання цих ідей. Тому що з усього списку нам потрібно обрати життєздатні ідеї. Або такі, які мають шанс на успішне втілення.
Щоб оцінити бізнес - ідеї, потрібно відповісти на кілька запитань:
•Що підходить мені найбільше?
•Чи є в мене усі ресурси для старту бізнесу?
•Сильні та слабкі сторони ідеї

Перегляньте увесь список бізнес-ідей і визначіть потенціал успіху кожної. Яка з них підходить вам найбільше по ваших навичках? Звісно, вас може захопити ідея шити одяг у стилі Венздей Адамс, але якщо ви не вмієте шити - навряд чи зможете реалізувати цю ідею.

Подумайте про ресурси, необхідні для реалізації бізнес-ідеї. У цьому вам допоможуть запитання:
•Як це виробляється?
•Яке обладнання та матеріали потрібні для виробництва товарів та надання послуг?
•Де ви можете купити матеріали і скільки це коштує?
•Чи є фактори, що призводять до дефіциту потрібних ресурсів?

Не забувайте про те, що головна мета бізнесу - продажі і прибуток. Навіть якщо ідея дуже вам подобається, переконайтеся, що інші готові за неї платити. Тут нам допоможе правило 10/8/5.
Розкажіть про свою ідею 10 знайомим, які можуть бути зацікавлені у такому продукті. Якщо позитивно її оцінять 8 з 10 – розвивайте ідею далі. Якщо 5 і менше – викресліть ідею зі списку.

Консультація з експертом. Поговоріть з людьми, які вже працюють у напрямку, до якого належить ваша бізнес-ідея. Практики підкажуть вам, які підводні камені можуть трапитися у вашій діяльності.
Цілком можливо, що ідея прийшла в голову ще комусь. І ці люди вже її реалізують. Вивчіть діяльність прямих конкурентів, принципові рішення, які існують у світі і продукти-замінники. І вирішіть: чи зможете ви реалізувати свою ідею в очах клієнтів краще, ніж конкуруючі бізнеси.

І нарешті, проведіть SWOT - аналіз. Дослідіть сильні і слабкі сторони ідеї, а також - можливості і загрози.
Коли ми генеруємо бізнес - ідеї, то часто “закохуємося” в них. І готові реалізувати це у будь-якому випадку. Я бачив таких підприємців, як бачив і те, як вони реагують, якщо ідея “не злітає”. Якщо почати реалізацію без попередньої оцінки, можливі втрати ентузіазму, часу, ресурсів і гірке розчарування. Нам не потрібні опущені руки, нам потрібні історії успіху. А тому - потрібно заземлитися і оцінити бізнес-ідеї перш, ніж кидатися з головою у вир бурхливої діяльності.

Відео-публікацію підготовлено ЗРНГО "Волинський ресурсний центр"в рамках проєкту «Зміцнення спроможності закладів ПТО покращувати адаптованість молоді до потреб ринку праці в період війни шляхом розвитку підприємницьких навичок», що стало можливим завдяки Програмі EU4Skills: Кращі навички для сучасної України за фінансової підтримки GIZ.

Думки та позиції наведені в цьому відео не відображають офіційну позицію донорів.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке