ВРЯТУЙ | ФІЛЬМ НА РЕАЛЬНИХ ПОДІЯХ | Жахливі наслідки підриву Каховської ГЕС

Описание к видео ВРЯТУЙ | ФІЛЬМ НА РЕАЛЬНИХ ПОДІЯХ | Жахливі наслідки підриву Каховської ГЕС

Дивіться документальний фільм Врятуй онлайн на YouTube Телеканал 1+1.

В основу проєкту "Врятуй" лягла історія Опанаса Опанасовича Дерменжі, відомого українського інженера на рахунку якого тисячі архітектурних споруд південного регіону України. Саме він відповідав за будівництво Антонівського мосту та був головним інженером проєкту. Опанас Опанасович та його дружина Марія Георгіївна, як і багато інших містян, після захоплення Криму та частини східної України залишалися у своїх будинках в Олешках. Однак, після підриву дамби, не встигнувши евакуюватися, опинились у водяній пастці – з одного боку росіяни, з іншого – річка, яка розмиває дороги і наповнює водою будинки. Чи вдасться врятувати родину?

Молодий режисер Сергій народився і виріс в Олешках. Це місто в Херсонській області, яке лежить на лівому березі річки Конка. До найближчих курортних міст не більше 100 кілометрів. Рай на землі, як називає його сам Сергій.

В 2011 році Сергій переїжджає в Київ, підкорювати столицю. Молодий режисер весь час сумує за домівкою, бо це було чи не єдине місце, де хлопець відчував себе щасливим. Він намагався щомісяця їздити додому в рідні Олешки, бо тільки тут він міг відпочити і наповнитися енергією аби творити далі. В саду біля будинку з дідом і бабусею він часто слухав старі платівки, насолоджуючись п’янким ароматом фруктових дерев. Для його сім’ї Олешки були місцем сили. Сили його родини.

Саме тому, у 2014, коли росіяни окупували Крим і частину східної України, бабуся і дідусь прийняли рішення залишатися в Олешках попри усе. Вони вірили, що українська армія зможе відбити назад усі території. Вони були переконані, що війна ніколи не торкнеться їх тихого, світлого містечка. Через вісім років все змінилося. Росія захоплює більшу частину Херсонської області. Сергій намагається вмовити бабусю і дідуся виїхати, але вони непохитні. Вони продовжують вірити, що російське зло буде переможено. Важкі дні наступають у житті Сергія. Він не може поїхати до бабусі і дідуся. Бачить їх тільки через екран свого мобільного телефону. Йому нестерпно боляче.

11 листопада 2023 року українська армія звільняє Херсон. Серце Сергія наповнюється надією. Хлопець розуміє, що з правого берега Херсона до Олешок усього 15 кілометрів і до зустрічі з бабусею і дідусем залишається зовсім трошки. Треба тільки ще потерпіти.
Все змінюється вночі 6 червня 2023 року. Росіяни підривають Каховську ГЕС. Вода розливається по Херсонській області, затоплюючи і місто Олешки. Вона підіймається так стрімко, що бабуся і дідусь Сергія вимушені вибратися на дах будинку. Після чого в регіоні зникає зв’язок.

Сергій впадає в депресію, він не знає, що робити і безперестану намагається знайти хоч якісь варіанти аби врятувати своїх близьких. До Сергія приїжджає товариш Максим, який пропонує поїхати разом у Херсон, щоб вже там на місці спробувати знайти варіант, як врятувати його бабусю і дідуся. Перші на кого виходять хлопці – це два відчайдушні волонтери, яким вдалося двічі самостійно евакуювати людей з окупованої території. Але оптимізм хлопців зникає після того, як росіяни поновлюють обстріли. Окупанти б’ють по всім катерам, які бачать на воді. Вони навмисно це роблять, аби не дозволити українцям евакуйовувати своїх. Але навіть після відмови, хлопці не опускають руки, вони виїжджають в небезпечну зону біля Антонівського мосту..

#1плюс1 #документальнийфільм #фільм #каховськагес

Підписуйтеся на наш канал в YouTube –    / @1plus1  

Заходьте на наш сайт: https://1plus1.ua/

Дізнавайтеся першими про нові проєкти у Facebook:   / 1plus1.ua  
Слідкуйте за нами в Instagram:   / 1plus1_ua  
Підписуйтеся на нас у TikTok: https://www.tiktok.com/@1plus1_offici...
Дивіться у прямому ефірі телеканали, прем’єри шоу, серіалів на платформі кіно та телебачення Київстар ТБ. https://kyivstar.page.link/LL9g
А для нових користувачів даруємо доступ на 7 днів до пакета «Преміум HD» - YOUTUBEMEDIA

Комментарии

Информация по комментариям в разработке