35 išmokimo metodai – naujoji edukologija
Mokaisi ir neišmoksti?
Netiki, kad gali išmokti?
Pradedi mokytis ir meti?
Bandai mokytis senais metodais?
SUSTOK IR IŠBADYK KAŽKĄ NAUJO.
Šiuo metu mokyklose intensyviai diegiami aktyvūs mokymosi metodai. Mokytojai skiria daug pastangų pasiruošti pamokoms: kuria jas įdomias, turiningas, linksmas ir aktyvias. Bet, ar tai išsprendžia išmokimo problemas? Kai jūs ateinate į kavinę ir užsakote kavos, jūs mokate už ją. Jeigu padavėjas neatneša kavos, bet labai gražiai su jumis bendrauja, šoka, dainuoja ar jūs apmokate? Žinoma, kad ne. O mokykloje būna taip, kad mokymosi procesas (kavos paruošimas) labai linksmas, aktyvus, įdomus, o žinių kaip nėra, taip nėra. Jeigu mokinys gauna 6 ar 7 balus, tai galima palyginti su nepilnu kavos puodeliu arba neskaniai paruošta kava.
Tėvai, Švietimo ministerija, savivaldybių švietimo skyriai „užsako“ žinias, mokėjimus ir įgūdžius, bet, deja, dauguma vaikų neišlaiko egzaminų 10 balų arba 100 proc. Jokioje kavinėje jūs nesutiksite mokėti už pusę kavos puodelio, o mokykloje, net ir nepasiekus norimo rezultato, visi gauna atlyginimus ir tęsia mokymosi procesą toliau, nepasiekdami galutinio rezultato. Žinoma, čia galima būtų filosofuoti, kad nebūtina visiems mokytis dešimtukais, svarbiausia, gauti teigiamus pažymius ir bus gerai. Bet gerai nebus. Jeigu mokinys baigs tik teigiamais pažymiais, tai mažai tikimybių, kad jis įstos į populiarios specialybės valstybės finansuojamą vietą. Šią dilemą apsunkina ir tai, kad mokymasis be galutinio išmokimo yra tuščiai praleistas laikas. Kai 10–12 klasės mokiniai laikys mokyklinius ar valstybinius egzaminus, jiems niekas negalės padėti, kadangi jie turės ateiti į egzaminą „tuščiomis rankomis ir pilnomis galvomis“ žinių, mokėjimų, įgūdžių ir jais remdamiesi turės spręsti egzaminų užduotis. Tad visai natūralu galvoti, kaip mokinių „galvas užpildyti“ žiniomis, mokėjimais, įgūdžiais.
Tikrai nenoriu kritikuoti mokytojų, kurie intensyviai dirba ir stengiasi mokinius išmokyti. Negalima iš mokytojo reikalauti to, ko jis nežino ir ko jo nemokė. Dauguma mokytojų niekada nesimokė išmokimo metodų jokioje aukštoje mokykloje. Todėl negalima ant jų pykti ar kritikuoti. Geriau geranoriškai mokytis naujų išmokimo metodų, kurie padėtų pasiekti labai gerų mokymosi rezultatų.
Ši knyga ir yra apie tai, kaip:
1.išmokti „čia ir dabar“;
2.mokytis vieną kartą;
3.išmokyti mokinius gauti dešimtukus.
Knygą sudaro 8 skyriai, 7 poskyriai, įvadas, pabaiga ir literatūros sąrašas. Knyga yra elektroninė – atsiunčiama pdf formatu.
Jeigu jums svarbu išmokti, o ne mokytis – ši knyga skirta jums.
Kaina-18,00 €
https://lag.icu/product/35-ismokimo-metoda...
Информация по комментариям в разработке