👉Домовитись про зустріч:
📲 +38 (073) 007-44-13
🌐 Наш сайт: https://prikhodko.com.ua
✔Підписуйтесь на нас у соціальних мережах:
✔ / prikhodko_and_p. .
✔ / prikhodkopar. .
__________________________________________________
Досить часто поліцейські безпідставно, без належної доказової бази виносять постанови про накладення адміністративного стягнення, тому на конкретному прикладі нашого клієнта, який звернувся до офісу юридичної компанії «Приходько та партнери» розглянемо правовий захист.
Чоловік розповів, що інспектор поліції протиправно склав на нього постанову про адміністративне порушення, за те, що той перетнув острівець безпеки при заїзді на АЗС.
На прохання надати доказ вчинення правопорушення, -фото, відео фіксацію поліцейський відповів, що фото та відео фіксація не являються доказом згідно статті 252 КУПАП. Доказом є фактичні дані, тому що я це бачив. Дуже дивна відповідь поліцейського. Виходячи з принципу - підкоряйся, а потім оскаржуй, - чоловік отримав постанову про накладення адміністративного стягнення.
В даному випадку можна перераховувати безліч статей які порушив поліцейський, і це зятягнеться на довго, тому я наведу декілька основних. Насамперед зазначу, що візуальне спостереження за дотриманням правил дорожнього руху працівниками поліції може бути доказом у справі у тому випадку, коли воно зафіксовано у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких поліцейський встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення. Ці дані встановлюються зокрема показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки. Жодних доказів поліцейський не надав. Також, в порушення статті 283 КУпП в постанові не вказано технічний запис, яким здійснено відеозапис.
Правоохоронець, який складав постанову, не з’ясував як слід, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винний водій. Не навів та не надав належних доказів, які б підтверджували наявність вини у діях пана Олександра.
Що ж робити, якщо поліціянт уже склав протокол, виніс на місці зупинки постанову про адміністративну відповідальність і виписав штраф?
Якщо Ви не згодні з постановою, все одно підпишіть її, зробивши відповідний запис про цю незгоду. Адже якщо Ви не підпишете постанову, працівник поліції може не надати Вам копію документа на місці, а надішле поштою. Таким чином, Ви позбавляєте себе належної можливості оскаржити дії працівника поліції у встановлені законом строки. КУпАП встановив для водіїв лише 10-денний строк на оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Відлік починається з наступного дня від дня винесення постанови.
Після отримання копії постанови ви маєте право звернутися за захистом своїх прав до керівництва патрульного поліції. Але такі звернення часто ігнорують. Тому аби не витрачати час, відразу звертайтеся до суду. Подайте заяву до суду за місцем вашої прописки або за місцеперебування відповідача, тобто працівника поліції.
Позовна заява має ґрунтуватися на нормах КУпАП. У ній слід обов’язково зазначити, чому ви вважаєте цю постанову незаконною. Позовну заяву можна не завозити особисто, а надіслати поштою. Але якщо ви відправляєте її останнього дня вказаного строку, вона має потрапити на пошту не пізніше 12 години ночі, інакше буде вважатися, що заява надійшла на 11 день, а отже, відбулося порушення процесуального строку, і таку заяву суд може не прийняти.
важливо!
Статтею 288 КУпАП передбачено, що особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати судового збору.
Судді, звісно, знають про це. Однак потрібно додатково зазначити про це в позовній заяві. У своїй заяві вимагайте визнати дії працівника поліції незаконними, а постанову — скасувати. Зміст позовної заяви має відповідати вимогам чинного законодавства, а найкраще про ці вимоги знають юристи та адвокати. Тому, у разі неправомірних дій працівників поліції - звертаєтеся за допомогою в юридичну компанію "Приходько та партнери", ми захистимо Ваші права та інтереси!
Телефонуйте ☎ (098) 007-44-00 (093) 007-44-00
Информация по комментариям в разработке