З 6 по 19 березня 2021 р. у Києві в арт-просторі D.HUB відбувся фестиваль сучасної авторської кераміки Ceramic Art Week. В ньому взяли участь як визнані зірки, так і молоді українські керамісти, скульптори, дизайнери: Неллі Ісупова, Володимир Хижинський, Володимир Сай, Олексій Аполлонов, Марко Галенко, Gorn Ceramics, SaGa pottery, Анастасія Мамай, Ксенія Гладушевська, а також відомі художники живопису та графіки, що реалізували свої ідеї у глині.
Відвідувачі побачили роботу із знаменитого циклу «Голови» Олега Тістола та Миколи Маценка (творчій дует «Нацпром»), супрематичні вази-«чоботи» Юрія Соломка з проекту «Малевич. ХХ ст». Керамічна майстерня відомого архітектора та кераміста Сергія Махна показала колекційні артіграшки Dido, одна з яких заввишки 2 м. Художник Володимир Манжос, що створює всесвітньо відомі мурали під іменем Waone Interesni Kazki, «оживив» свої малюнки у формі лімітованої колекції ваз «з вухами» та незвичних персонажів. Володимир Корнієнко показав, як поєднуються українські керамічні традиції та японська філософія вабі-сабі.
Гості виставки заглибилися у фантазійні світи Андрія Кириченка, насолоджувалися витонченими образами Лізи Портнової, побачили роботи – справжню втілену любов Тетяни Зайцевої, симпатичних інопланетян Юрія Мусатова, сильних жінок-муз легендарного Андрія Ільїнського, архітектурно-ідеальні фігури Гії Міміношвілі, веселу собаку-балобаку Серія Герасименка, характерних персонажів Олександри Лебедкіної, виконаних у складній техніці раку, реалістичні скам’янілості Світлани Гібаленко, фасолинку у капцях Беати Корн, керамічне мереживо Олі Пильник…
«Раніше витвори мистецтва здебільшого зберігалися або в музеях та галереях, або в приватних колекціях небагатьох знавців, – розповідає організаторка Ceramic Art Week Наталія Кравець, креативна директорка D.HUB. – Сучасне ж мистецтво набуває популярності не лише як об’єкт споглядання, натхнення, як зріз сьогодення, що перетворюється на культурну спадщину, але й як об’єкт інвестування. На відміну від класики, «поріг входу» до кола колекціонерів та шанувальників сучасного мистецтва нижче, а ось комерційний результат – доволі високий. І саме художня кераміка має великий нерозкритий інвестиційний та дизайнерський потенціал».
Сeramic Art Week – це 2000 кв. метрів простору, понад 50 авторів, близько 220 унікальних предметів, що виконані у традиційних та поварських техніках, а також прикладна кераміка: блюда, вази, скульптури, предмети інтер’єрного дизайну. .
Жанрова палітра доволі повна: від ню та шибарі – японського мистецтва бондажу – до портретних та багатофігурних композицій, від анімалістичної тематики – до натюрмортів.
«Кераміка – це магічне мистецтво, – говорить Маріанна Джулай, кураторка виставки. – Кожен художник, що працює з цим матеріалом, відчуває тактильність глини, її пластичність, податливість рукам майстра. Три стихії – вода, земля та вогонь працюють у співавторстві з художником, створюючи неповторний витвір мистецтва. Можливості цього надзвичайного матеріалу безмежні та невичерпні, а рівень професіоналізму наших художників, їх самобутність та креативність ні в чому не поступаються кращим світовим зразкам».
На Сeramic Art Week пройшли освітні та культурні події, серед яких: майстер-клас із виготовлення керамічних масок Андрія Ільїнського, освітньо-практична програма для дітей про українську традиційну кераміку від проекту «Знай свою Україну» від Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», лекція-демонстрація сходознавця, ландшафтного архітектора Андрія Накорчевського «Мистецтво ікебани: секрети краси», лекція відомого кераміста Андрія Кириченка «Сучасна кераміка: Ідентифікація світової культури», лекції «Українська кераміка: історія та сучасність» мистецтвознавці, дослідниці сучасного мистецтва Алли Ботанової, «Кераміка та мода» кераміста, вченого, викладача Володимира Хижинського, кейс про AR/VR & digital art від Олександра Величка, програма від Galleria Viardi «Тренди колористичних контрастів в інтер’єрі» та практикум-знайомство із техніками та історією Трипілля.
На фестиваль Сeramic Art Week завітали понад 1000 відвідувачів.
Організаторка – Наталія Кравець, креативна директорка D.HUB и ТЦ Домосфера
Кураторка – Маріанна Джулай, мистецтвознавця, галеристка
Адміністративна команда: Вікторія Прокопенко, Анна Грузіна
Ще більше цікавого тут:
youtube-канал Наталії Кравець «Світ без меж: про легенди, бренди та тренди»: https://www.youtube.com/channel/UC7AX...
сайт ТЦ Домосфера: https://domosfera.ua/
youtube-канал ТЦ Домосфера: https://www.youtube.com/channel/UCPXA...
фейсбук-сторінка ТЦ Домосфера: /
сайт D.HUB: https://d-hub.com.ua/
фейсбук-сторінка D.HUB: / domosfera.hub
Информация по комментариям в разработке