АМЕРИКАНСЬКА АКІТА. Плюси та мінуси акіти

Описание к видео АМЕРИКАНСЬКА АКІТА. Плюси та мінуси акіти

Американська акіта – красуня з плюшевою шерстю та характерною темною маскою. Порода поєднує в собі сміливість та дружелюбність. Собаки мають прекрасні мисливські якості і оберігають будинок господаря, безстрашно стаючи на захист його мешканців у разі загрози. У той же час американській акіті притаманні миролюбність і терпимість, але за умови правильного дресирування.
Слово «американська» в назві породи може спантеличити, коли мова заходить про її походження. Друга назва - великий японський собака - у цьому плані красномовніше: її батьківщина - Країна сонця, що сходить. Предками американської акіти є японські акіта-іну.
Незалежність, відданість і безстрашність - ось основні риси, які має американська акіта. Гострий і розвинений інтелект, собака чудово розуміє все, що відбувається навколо, добре розуміє господаря, розпізнає команди і здатний робити власні висновки. Чим і користується, буквально маючи свій погляд на речі.
Американську акіту ще називають собакою одного хазяїна. Вона дуже тяжко переносить зміну власника і найчастіше до кінця життя не може адаптуватися до існування в іншому місці.
Американську акіту відрізняє волелюбна вдача. Але водночас це спокійний собака, ласкавий, врівноважений. Завдяки зрілій, стійкій психіці в будь-яких ситуаціях вона поводиться гідно і виявляє стриманість.
У представників породи ніколи не буває безпричинних реакцій на зовнішні подразники. Через дрібниці вона не гавкає, без вагомих підстав не кидається на все, що рухається, тільки тому, що воно рухається. Акіті – розумної, стриманої, вихованої та шляхетної – така поведінка абсолютно невластива.
Утримуючи свого вихованця у звичайній міській квартирі, можете не побоюватися, що американська акіта завдасть якихось незручностей сусідам. Скарг на постійний гавкіт і виття вже точно не буде. Але якщо акіта починає подавати голос, можете не сумніватися: на те є вагома причина! Гавкіт вашого вихованця є вірним сигналом того, що на вашу територію або на вашу власність зазіхнув недоброзичливець.
Собаки цієї породи, як справжні самураї, люблять все тримати під своїм контролем - мабуть, так проявляють себе гени, що дісталися від японських предків. Цю якість в американській акіті можна назвати одним із фундаментальних, адже вона допомагає їй у виконанні закладеної природою місії – бути чудовим сторожем.
Американська акіта з дітьми ладить дуже добре, часто навіть доглядає їх, як нянька. Але повноцінною нянькою акіта не може бути через свої розміри. Залишаючи малюка з нею наодинці, не можна бути цілком впевненим у тому, що собака ненароком не штовхне його або не завдасть йому якогось каліцтва. Для кого із молодших членів сім'ї акіта стане справжнім другом, то це для дітей підліткового віку. Кращого компаньйона в активних іграх і різних витівках їм не знайти!
Водночас породі абсолютно не притаманні такі риси, як нав'язливість та настирливість. Хоча акіту спеціально розводили для спільного проживання з людиною, вона все ж таки потребує особистого простору. «Американець» ніколи не плутатиметься у вас під ногами, але водночас і ви не повинні зайвий раз нав'язуватися йому.
У поведінці акіти може виникнути така проблема, як агресія щодо інших собак, що може завдати господареві деяких неприємностей. Саме до собак: до кішок вона найчастіше виявляє лояльність, але тільки до «своїх» – сторонніх на контрольованій нею території просто не буде. Що ж до чужих собак, дорослі акити, практично ніколи не приймають у своє суспільство інших псів. На прогулянках нерідко показують свій характер далеко не з кращого боку, провокуючи сварки та бійки. З цього робимо простий висновок: опинившись зі своїм вихованцем у місцях вигулу собак, у жодному разі не спускайте його з повідця.
Американська акіта чудово почувається в заміському будинку з просторим двором. Велика територія – це її стихія: є що охороняти і є де відчути себе господарем. Утримуючи собаку в квартирі, у жодному разі не перетворюйте свого вихованця на «в'язня» ваших квадратних метрів. Представник цієї породи потребує не тільки регулярних, а й тривалих прогулянок. Причому вигулювати його потрібно двічі на день щонайменше годину. Прогулянки просто для галочки акіті не підходять. Вони мають бути цікавими, насиченими, активними, з елементами гри та дресирування. Усі ці моменти допоможуть підтримати фізичне та психічне здоров'я собаки на належному рівні.
Акіта - неслухняний собака. Це знає кожен любитель собак. Але їх цілком можна навчити командам, а головне, завоювати їхнє серце. Якщо собака любить і поважає вас, вона зробить що потрібно, і дослухатиметься до вас.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке