Колекція раритетної радіотехніки включно з фонографом Едісона / Раритетная радиотехника. Коллекция

Описание к видео Колекція раритетної радіотехніки включно з фонографом Едісона / Раритетная радиотехника. Коллекция

Колекціонер із Полтавської області Олексій Шляхов понад 10 років збирає раритетну радіоапаратуру, яку випускали у Радянському Союзі до Другої світової війни, а деякі екземпляри (наприклад, діючий фонограф Едісона) - і до Першої світової. Зібрано вже сотні апаратів, і його колекції може позаздрити будь-хто, хто хоч трохи розбирається у цій темі. "Такого у музеях немає", - каже колекціонер.
Мені Олексій Іванович показав і розповів про деякі зі своїх апаратів, переважно радіоприймачів, частина з яких збереглась якщо не в одному екземплярі (у світі), то не більше ніж у кількох, тому дуже ціниться.
Колекціонер каже, що в Україні більшої колекції, ніж у нього, немає, а в Росії такого - хіба що одиниці. І ті одиниці, схоже, заздрять українцю і хотіли б купити багато чого з його зібрання.
Наприклад, у Шляхова є перша радянська радіола з дистанційним управлінням "Фестиваль", єдиний у світі ідеальний приймач VEF super sm506 (куплений, але ним не користувались), а також приймач у фарфоровому корпусі ПД ("Приемник деревенский").
Більшість апаратури у колекції досі працює. Правда, спіймати якусь станцію на тих хвилях, де їх ловили раніше, - зараз проблемно.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке