Кінознавиця Альона Пензій — про виставку «Ріка кричала, вила, як поранений звір»

Описание к видео Кінознавиця Альона Пензій — про виставку «Ріка кричала, вила, як поранений звір»

«Ріка кричала, вила, як поранений звір» — це виставка, що досліджує кінематографічну репрезентацію підкорення річки Дніпро.

У ній кінознавці Довженко-Центру Олександр Телюк, Альона Пензій та Станіслав Битюцький вивчають процеси, здійснені радянською модернізацією: побудову каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі та ідеологічне переосмислення водних ресурсів України.

Побудова ГЕС, особливо Дніпрельстану (1927-1932), як і багато інших масштабних радянських проєктів, активно висвітлювалася в кіно та осмислювалася митцями. Утім, в українських радянських стрічах часто демонстрували не тільки позитивні образи таких будівництв, а й домодерні форми співжиття з річками та негативні наслідки індустріальної експлуатації водойм. Підкорення Дніпра руйнувало людські життя, несло за собою знищення цілих сіл і зникнення давніх професій.

Нинішні трагедії — підрив російськими військами греблі Каховського водосховища 6 червня 2023 року та недощавнє влучання в гідроспоруди та плотину ДніпроГЕС — спонукають нас дослідити індустріалізацію річки, поставити питання щодо подальшого співіснування з водоймами та спробувати знайти делікатні способи «деколонізації природи».

Побачити виставку можна буде до 30 червня в Центрі сучасної культури у Дніпрі. Вхід вільний, 2 поверх.

_____________
Над відео працювала Олена Місюра.
Саунд дизайнер — Марко Медведєв (https://linktr.ee/parkingspot).

У відео використані матеріали з:

https://vufku.org — ВУФКУ
https://dovzhenkocentre.org — Довженко-Центр
https://www.iananu.org.ua — Інститут Археології
https://ukrainewararchive.org/— Архів Війни
https://oldmaps.dp.ua/blog/ — Колекція архівних мап
   • Люди, які творили Довженко-Центр. Сер...   — «Люди, які творили Довженко Центр. Сергій Тримбач» (Авторка — Ганка Третяк)

Центр сучасної культури у Дніпрі
  / dniproccc  
  / dniproccc  

Комментарии

Информация по комментариям в разработке