Перлини українського фольклору. Учасники ансамблю української автентичної музики «Божичі» пройшли сотні кілометрів сільських доріг у пошуках душі українського народу - пісні.
Їх виступ стане для вас відкриттям, адже більшість пісень ви почуєте вперше: у виконанні «Божичів» прозвучать протяжні та жартівливі мелодії з Лівобережної України.
Підпишіться на канал: / @lookthatistheartist
Крім того, «Божичі» покажуть кумедні відео зі свого дослідницького архіву, аби ви теж могли відчути себе учасником фольклорної експедиції.
Відкрийте для себе глибину української народної музики та унікальні техніки її виконання.
Виконані пісні:
00:00:00 - вступне слово
00:01:12 - "Зійшов Господь з неба" - псальма
00:08:28 - "А вже років двісті" - історична протяжна
00:18:20 - "Не щебече соловейко" - народний романс
00:24:21 - "Та як посієм яроє жито" - протяжна
00:32:47 - "Білі акації" - народний романс
00:37:38 - "Ой мамо, не можна нелюба любить" - народний романс
00:45:37 - "Ой у полі, полі тай криниченька" - козацька протяжна
00:50:38 - "Я птичка-невеличка" - народний кант
Фольклорний ансамбль "Божичі" був створений 7 січня 1999 року учасниками колядного гурта.
"Божичі" достеменно репрезентують вокальну та інструментальну сільську музику, народні танці Подніпров'я України, насамперед Лівобережжя. Репертуар ансамблю його учасники записують власноруч у фольклорних експедиціях, яких здійснено дуже багато. Вокальну частину репертуару складають "вуличні" ("застольні") протяжні й жартівливі пісні, народні псальми та молитви, традиційні пісні зимових свят, весільні пісні.
❤️Станьте СПОНСОРОМ нашого каналу (це - 0.80$ на місяць) і ДОПОМОЖІТЬ нам створювати ЯКІСНИЙ 🇺🇦 УКРАЇНСЬКИЙ контент, підтримайте УКРАЇНСЬКУ культуру:
/ @lookthatistheartist
Кумедні відео зі свого дослідницького архіву:
00:14:58 - відео про річку та мосточок через неї
00:30:44 - відео, як жінки танцюють український гопак
00:36:15 - відео про сільське подружжя
00:42:17 - відео, як виконавці слухають власний спів
Інструментальну частину репертуару становлять танцювальні награвання у виконанні на старовинній гармоні-"венці", скрипці та тамбуриноподібному бубоні або на барабані з тарілкою.
"Божичі" знають більше семи десятків старовинних українських народних танців, перейнятих безпосередньо у носіїв традиції, та передають свої вміння іншим через функціонування Школи танців ансамблю «Божичі».
Склад гурту:
Сусанна Карпенко
Вероніка Селега
Сергій Плотницький
Ілля Фетисов
Звідки пішла назва "Божичі" - достеменно невідомо. Одні кажуть, що назва гурту походить від імені язичницького бога Божича - бога молодості, покровителя Коляди. А як ансамбль було створено на свято Коляди-Різдва (7 січня 1999 року) молодими людьми – то й назва його відти.
Наш Telegram https://t.me/Looktheartist
Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS
Версія ця красива, але не зовсім відповідає нашому світогляду.Інші кажуть, що "Божичі" - це Божі люди або Божі діти. Нам подобається це потрактування, адже мета нашої діяльності – доносити людям Божественне одкровення, закладене у кожному творі народної музики. За нашим глибоким відчуттям, фольклор – це те, що пов’язує нас напряму із нашими предками.
Наша сторінка на PATREON: https://bit.ly/3CYcbHu
Зайдіть, 🙏, Підпишіться на нас!
Наш ансамбль вивчає та відтворює старовинну пісенну та танцювально-інструментальну традицію, яка де не де ще збереглась по селах та хуторах України, але зникає з катастрофічною швидкістю. Одним з основних напрямків діяльності Божичів, без якого ми б не мали свого обличчя, є фольклорно-етнографічне експедиційне обстеження сіл України. Влітку основний акцент збирацької діяльності зроблений на байдаркові експедиції річками України.Учасники Божичів побували у фольклорно-етнографічних експедиціях у більшості областей України: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Луганській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській і навіть записували кримськотатарський фольклор у АР Крим. І ми продовжуємо їздити і їздити в експедиції. Незважаючи на таку широку географію наших експедиційних інтересів, ансамбль спеціалізується на відтворенні співочої традиції Лівобережної України.
Окремою ділянкою нашої роботи є дослідження народних танців. Для того, аби навчити танцювати сільські народні танці якомога більше людей, Божичі створили 21 січня 2005 року "Школу традиційного народного танцю" - перший в Україні постійно діючий клуб автентичного народного танцю. Керівником "Школи танців" є Ілля Фетисов.
#Божичі #НародніПісні #УкраїнськіПісні
Информация по комментариям в разработке