„vannak a keretek, meg vannak az emberek” – Vecsei Miklós

Описание к видео „vannak a keretek, meg vannak az emberek” – Vecsei Miklós

KIKAZOK – egy beszélgető műsor a szociális szakmáról, közös ügyekről, a szociális látásmódról. Mert jó volna, ha nem lenne kérdés többé, hogy KIK AZOK a „szociálisok”…

Nagyon régóta készültünk erre a beszélgetésre, de a témák felét nem is érintettük, azonban megtudjuk, mekkora dolog komárominak maradni, vagy milyen hatással van az, ha 15 évesen költözünk a Fővárosba, csepeli panelba, majd a Zugligetbe. Miklós mesél az első hittanos csoportról, a rossz tanulóság tanulságáról és a fegyelmezés nélküli fegyelemről. Beszélgetünk arról, hogy a Tanárock formációban ki volt a ritmus és ki a dallam, és mennyire fontos a világos misszió, meg persze, milyen Vecsei H. Miklós apukájának lenni. Szóba kerül a fából faragott hajléktalanszálló, az orosz felségterület, a teherautóval elállt bejárat és az, hogy mindennek az alapja a „rendben lévő identitás”. Disputálunk arról, hogy a kockalámpás Merci milyen tanítással járhat, és mennyire fontosak a vastag betűk és a „működő szeretet”. Olyan mondatokat is hallhatunk, hogy „az ember ebben a székben megfontolja az egyszerű mondatokat is”, vagy, hogy „nem ígértek semmit, a feladatot kaptam meg”. Elhangzik, hogy „az a jó, ha el tudod mondani, hogy rohadtul szereted” a másik embert, és a három fő vezérlőelv: „a kereszténység gyakorlat, nem elmélet”, „a szeretet sok bűnt eltakar” és „kockáztatás nélkül nincs eredmény”. Szó esik még arról, hogy a problémát hogyan kell feladattá konvertálni, miért lenne jó „a szociálpolitika vényfelírási” jogosítványa, hiszen „eszköz nélkül mindenki kiég”, de „érzelmekkel is lehet hatalmat gyakorolni”. És a legfontosabb: vajon mid van, amit nem kaptál?


És ne feledjük: az elismeréshez először ismertség szükséges, a megbecsültség pedig az önbecsüléssel kezdődik.


Bővebben a témákról:
www.maltai.hu
https://hu.wikipedia.org/wiki/Vecsei_...)



A KIKAZOK podcast elérhetőségei:
[email protected]

FACEBOOK

A műsorfolyam elkészítésében nyújtott segítségéért örök hála Csuja Imrének (színművész, Örkény Színház), Pető Szabolcsnak (rendező, forgatókönyvíró) és Tom Galnak (író, podcaster).


A podcast a Szociális Szakmai Közösség egyesület és a Semmelweis Egyetem Szociális Vezetőképző Tudásközpontjának együttműködésével jött létre. Felelős szerkesztő: Dr. Nyitrai Imre.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке