Описание к видео Békés megye hírei - Híradó - 2024. 10. 21.

#1
Egy garázssoron végeztek közterületi ellenőrzést a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei. Egy férfi az egyik garázsból kilépve rögtön zavarba jött, amint meglátta az egyenruhás pénzügyőröket. A járőrök átvizsgálták a gépkocsiját, de nem találtak semmi gyanúsat, csupán egy számozott kulcscsomót, amely elvezette őket az egyik garázshoz. A tárolóból több mint háromszáz kilogramm vágott fogyasztási dohány, egy kartondobozból pedig 430 doboz magyar zárjegy nélküli cigaretta került elő, melyeket a pénzügyőrök lefoglaltak.

#2
Idén ünnepelte alapításának 75. évfordulóját a békéscsabai Szlovák Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium. Az intézmény egy kulturális műsorral és fotókiállítással egybekötött gálaeseményre hívta vendégeit és egykori diákjait.

#3
Második alkalommal szervezett szakmai továbbképzést fodrászok számára a Békés Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szombaton délután Békéscsabán. A rendezvény célja, hogy lehetőséget biztosítson a Békés vármegyei fodrászoknak a fejlődésre.

#4
Gyerekeknek szervezett játékos foglalkozásokat a Munkácsy Mihály Múzeum a Múzeumok Őszi Fesztiválja alkalmából. A kicsik a program részeként megtudhatták, hogy hogyan juthatnak természetes és egészséges élelmiszerekhez, hogy mit rejt a föld és hogyan készül a komposzt.

#5
Különleges, török ételeket lehetett megkóstolni vasárnap a gyulai várban. Az oszmán hódítók az erődítmény elfoglalását követően közel 130 évet töltöttek a városban, de arról ezidáig keveset tudhattunk milyen ételeket fogyasztottak. Az oszmán-török gasztronómiát bemutató előadáson a jellegzetes csemegék bemutatása utána az érdeklődők, az 1566-os ostrom során használt fegyvertípusokat is megismerhették.

#6
A Békéstáji Művészeti Társaság alkotóinak munkáiból nyílt kiállítás a Csabagyöngye Kulturális Központban pénteken délután. A magyar festészet napja alkalmából életre hívott tárlat középpontjában a 2024-es év színe, a Peach Fuzz áll.

#7
Nyerhető meccset bukott el a Békéscsabai Előre NKSE a Mosonmagyaróvár ellen szombat este a női kézilabda NB I 6. fordulójában. A találkozón szoros első félidőt követően 11–11 volt az állás, majd a szünetet követően folyamatosan a vendégek vezettek, a lilák pedig hiába küzdöttek az utolsó percekig, a pontszerzés nem sikerült.

#8
Kétgólos vereséget szenvedett a Békéscsaba 1912 Előre a Szeged Csanád Grosics Akadémia otthonában a labdarúgó NB II 10. fordulójában. A kék-fekete mezes hazaiak a 29. percben szerezték meg a vezetést: Novák lövését még védte Uram János, a kipattanóra azonban Borvető Áron érkezett, aki közelről már nem hibázott. A térfélcsere után is a hazai csapat irányította a játékot, a 65. percben pedig megduplázta előnyét: Márkvárt Dávid jobb oldali beadása után Novák Csanád volt eredményes. A csabaiaknak a szépítés sem sikerült, így 2-0-s vereséget szenvedtek és maradtak a tabella 14. helyén.

#9
Győzelemmel folytatta bajnoki szereplését az MBH-Békéscsaba a női röplabda Extraligában. Tóth Gábor együttese a Vasas második csapatát múlta felül magabiztos játékkal, három szettben.