ВИКЛЮЧЕНІ з обліку за ГРАНИЧНИМ віком перебування в ЗАПАСІ не повинні ПОНОВЛЮВАТИСЬ на обліку?!?
В цьому відео оглядаємо Постанову Пятого апеляційного адміністративного суду у справі № 766/10719/19 (посилання на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/8...)
На прикладі цієї постанови розбираємось в ситуації, коли людина була виключена з військового обліку за досягненням граничного віку перебування в запасі (в 2009 році - 40 років). Їй, в подальшому було вручено повістку, за якою вона звісно не зявилась. Складений був штраф, а людина його оскаржила, і виграла суд, довівши, що не є військовозобовязаною, та не повинна перебувати після виключення, на обліку.
Позиція суду:
"Стаття 245 КУпАП визначає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Тобто, для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.210 КУпАП необхідно встановити чи є особа суб`єктом адміністративного правопорушення (військовозобов`язаний чи призовник), чи не з`явився він за викликом з неповажних причин.
Вирішуючи питання про наявність складу адміністративного правопорушення необхідно встановити чи віднесений позивач до військовозобов`язаних та чи перебував останній станом на день виклику до військкомату у запасі.
За ч.4 ст. 28 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (в редакції, чинній на 07 серпня 2007 року досягнення позивачем 40 річного віку) граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування в запасі та у військовому резерві.
За п.2 ч.2 ст.28 вищевказаного Закону військовозобов`язані, які перебувають у запасі та мають військові звання рядового, сержантського і старшинського складу віднесені до другого розряду запасу рядовий склад - до 40 років.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про те, що ОСОБА_2 не є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.210 КУпАП, оскільки станом на 2007 рік досяг граничного віку перебування в запасі, що було підставою для зняття з військового обліку. При цьому, збільшення граничного віку перебування в запасі у 2014 році, з урахуванням вимог ч.1 ст.58 Конституції України, за якою закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, не є підставою для продовження перебування на військовому обліку."
Окрім того, колегія суддів наголошує, що Верховний Суд в постановах від 15 березня 2019 року у справі №601/788/16 та від 17 липня 2019 року №601/952/16 вказав, що за п.1 ст.22 Закону №3543-ХІІ та ч.10 ст.1 Закону №2232-ХІІ не передбачено обов`язку особи з`являтися на вимогу військового комісаріату для уточнення військово-облікових даних та проходження медичної комісії для визначення ступеня придатності до військової служби.
Якщо виникла потреба у приватній консультації, Ви можете звернутись у месенджер:
Viber або Telegram за номером - 0956504388
Також, підписуйтесь на мій Telegram канал за посиланням:
https://t.me/AdvokatMendrukh
Информация по комментариям в разработке