Tényleg megváltoztatják a világot? Így működnek a kvantumszámítógépek

Описание к видео Tényleg megváltoztatják a világot? Így működnek a kvantumszámítógépek

Eljött a kvantumszámítógépek kora? Tényleg mindent megváltoztatnak és mellettük a mostani számítógépek kb olyannak fognak tűnni, mintha az egyik kezedben az okostelefonod lenne, a másikban meg egy darab kő? Hát nem egészen, de az biztos, hogy hatalmas lehetőség rejlik bennük.

Próbáld ki te is a Rackhost-ot most 3.000 Ft kedvezménnyel, de siess, mert csak az első 100 regisztrálónak jár az ajánlat! https://www.rackhost.hu/referral/coup...

Instán is fent vagyunk:   / tizeslista  
Tízes lista Facebook:   / tizeslista  

0:00 Intro
0:36 Mindent megváltoztatnak?

A számítógépek a végtelen lehetőségek tárházát kínálják nekünk, sőt ma már szinte el se lehetne képzelni az életet ezek nélkül. Manapság kis túlzással tényleg nincs olyan területe az életnek, ami ne támaszkodna teljes mértékben a számítógépekre. Az egy dolog, hogy mindenki zsebében ott lapulnak az okostelefonok és a legtöbb embernek van hagyományos értelemben vett számítógépe, de ez csak a jéghegy csúcsa. Valójában a legtöbb rendszert, ami körülvesz minket számítógépekkel irányítanak az emberek, vagy már önjáróan irányítják azok számítógépek.

3:52 Így működnek

Kezdjük egyből azzal, hogy a kvantumszámítógépeket nem úgy kell elképzelned, mint a normál társait, ezek ugyanis nagyon sokfélék lehetnek, amik mind máshogy működnek. Abban megegyeznek, hogy mindegyikben egy kvantumprocesszor dolgozik, amiben a kvantumrészecskéket próbálják meg irányítani a mérnökök. Ezt viszont rengeteg különböző módszerrel tehetik meg: van, aminek a processzorát fagypontig hűtik, de olyan is, amiben lézerek segítségével próbálják rávenni a részecskéket a megfelelő működésre.

7:52 Még mélyebbre megyünk

A szuperpozíció a valóságban nem teljesen jelenti azt, hogy egy qubit egyszerre adhat több eredményt is. Az igazság az, hogy amellett, hogy ezek egymás mellett, párhuzamosan lehetnek 0-k és 1-ek is, minden állapothoz tartozik egy amplitúdó is, ami mondjuk úgy azt mutatja meg mennyire valószínű, hogy valamelyik eredmény lesz a megoldás.

10:15 A kvantumszámítógépek ellenségei

A kvantumszámítógépeknek most még viszont nem csak a bonyolultságuk a nagy ellenségük, hanem az is, hogy kifejezetten érzékeny szerkezetek, amiknek a legkisebb környezeti változás is be tud tenni. A hő, az esetleg bekavaró elektromágneses mezők, sőt a levegő részecskéi is megzavarhatják a qubiteket a gépben, amik ezek hatására elveszíthetik a kvantum tulajdonságaikat, vagyis felvesznek egy lehetséges értéket a párhuzamosan futók közül. Ezért ezeket a gépeket gyakorlatilag egy mindentől védett helyen kell tárolni.

11:53 A jövő

Ahhoz, hogy a kvantumszámítógépeket az emberiség tényleg úgy tudja használni, ahogy azokat elméletileg majd lehet még rengeteget kell kutatni a technológia adta lehetőségeket. De mindannak ellenére, amit eddig mondtam a negatívumokról ez igenis egy hatalmas technológiai ugrás lehetősége, csak egyszerűen még nem vagyunk ott, hogy el is rugaszkodjunk és stabilan földet is érjünk.

Források: https://pastebin.com/BucFsNd4

Zene a videó alatt: https://audiojungle.net/item/stylish-...

Outro zene: Cold Funk - Funkorama by Kevin MacLeod is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/...)

#technológia #kvantumszámítógép #tízeslista

Комментарии

Информация по комментариям в разработке