Meddőség kezelése-HumanDetox

Описание к видео Meddőség kezelése-HumanDetox

A meddőségről általában

Meddőségről akkor beszélünk, ha egy éven belül nem jön létre terhesség rendszeres, fogamzásgátlástól mentes szexuális együttlét ellenére sem. Megközelítőleg 40-40 százalékában a nő vagy a férfi nem termékeny, 20 százalékban pedig mindkét félnek problémái vannak.

A meddőség gyakoribb mint gondolnánk, a világon minden hetedik párnak gondot okoz a teherbe esés. Magyarországon 20%-os meddőségi arányról beszélnek a szakemberek. Ez körülbelül 200.000 párt jelent!

Női meddőség okai:

• méh betegségei
• petevezeték-elzáródás,
• petefészek éretlensége
• endometriózis
• ovulációs problémák
• fertőzések okozta károsodások (chlamydia)

Férfi meddőség okai:

• alacsony spermiumszám,
• nem megfelelő minőségű spremiumok

A nők a korral egyre kevésbé termékenyek. Egy 35 éves nőnek 94% az esélye, hogy rendszeres védekezésmentes szexuális élet mellett 3 év próbálkozás alatt teherbe esik. Ugyan ez az esély 38 éves nőnél már csak 77%. A férfiak esetében ez a tendencia kevésbé tisztázott.

Ha sikerül kideríteni a meddőség okát, akkor a terméketlenséget okozó alapbetegséget kell meggyógyítani. Ez történhet gyógyszeres kezeléssel, esetleg operációval.
Néhány nő azért meddő, mert a petefészek nem elég érett és kiveti a petesejtet. Ebben az esetben szintetikus FSH injekcióval, vagy Clomid (klomifen-citrát) tablettával lehet ösztönözni a tüszőt, hogy éretté váljon.

A meddőség orvosi kezelése általában termékenység elősegítő gyógyszerek, orvostechnikai eszközök, sebészet, vagy ezek kombinációjának használatával történik.

Ha a sperma jó minőségű és a női fél reprodukciós szervei rendben vannak (szabadon átjárható petevezeték, nincsenek összenövések, sebek), az orvos összeállíthat egy gyógyszeres petefészek-stimuláló eljárást.

Adott esetben az orvos dönthet úgy, hogy a gyógyszeres kezelést kiegészíti egy inszeminációs (IUI) eljárással. Ebben az esetben a peteérés ideje alatt az orvos egy katéter segítségével vezeti be a spermiumokat a méhbe. Ezek a megtermékenyítő módszerek testen belül történnek.
Ha a hagyományos orvosi eljárások kudarcot vallottak, az orvos javasolhatja az in-vitro fertilizáció (IVF – közismert nevén a lombikprogram) megkezdését.

Ezek a technikák általában a petefészek stimulálásával kezdődnek, hogy ösztönözzék a petesejtek termelését. Stimuláció után az orvos sebészeti úton kivon egy vagy több petesejtet, majd laboratóriumi körülmények között befecskendezi azokat spermiummal, így hozva létre egy vagy több embriót. Ezek után a megtermékenyített petesejteket visszaültetik a méhbe. Ezt az eljárást embrió traszfernek hívják.

TIPP: Az egészséges életmód segíthet megelőzni a meddőséget. Fontos, hogy a már ismert betegségeinket ne hanyagoljuk el!

Комментарии

Информация по комментариям в разработке