Dzisiejsze Chiny / prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk

Описание к видео Dzisiejsze Chiny / prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk

Zapraszamy na kolejny wykład do Kawiarni Naukowej 1a w Wawerskim Centrum Kultury. Tym razem prof. Bogdan J. Góralczyk opowie nam o dzisiejszych Chinach – najludniejszym państwie świata, które w kilka dziesięcioleci uzyskało status mocarstwa.

https://wszechnica.org.pl/wyklad/dzis...

Zapraszamy Was na kolejny fascynujący wykład do Kawiarni Naukowej 1a w Wawerskim Centrum Kultury! Tym razem przygotujcie się na podróż do dzisiejszych Chin, najludniejszego państwa świata, które w ciągu kilku dziesięcioleci osiągnęło status globalnego mocarstwa.

Prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk, ceniony politolog, sinolog, dyplomata i publicysta, zabierze nas w podróż przez współczesne oblicze Chin. Jakie wyzwania stawia przed światem to olbrzymie państwo? Jakie są skutki ich transformacji dla stosunków międzynarodowych? Odpowiedzi na te pytania oraz głębsze zrozumienie dzisiejszych Chin znajdziecie w trakcie tego inspirującego wykładu.

Profesor Góralczyk, autor wielu cenionych prac, w tym "Chińskiego Feniksa" oraz "Nowego Długiego Marsza", przedstawi nam kompleksową analizę obecnej sytuacji Chin na arenie międzynarodowej. To wyjątkowa okazja, aby zgłębić tajniki ich transformacji i zrozumieć, jak wpływają one na współczesny świat.

Subskrybujcie nasz kanał, aby być na bieżąco z najnowszymi wykładami i ciekawymi tematami prezentowanymi przez Kawiarnię Naukową 1a. To okno do wiedzy, której nie możecie przegapić!

prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk - politolog, sinolog, dyplomata, publicysta. W latach 2003-2008 ambasador RP w Królestwie Tajlandii, Republice Filipin i Związku Myanmar (d. Birma). Wcześniej, w latach 1991-98 przebywał na placówce dyplomatycznej na Węgrzech. Był też szefem Gabinetu ministra SZ RP. Specjalizuje się we współczesnych stosunkach międzynarodowych, w tym szczególnie globalizacji i wyzwaniach globalnych, Chinach, Azja Wschodniej i Południowo-Wschodniej na arenie międzynarodowej, pozycji międzynarodowej UE i integracji europejskiej oraz problematyce węgierskiej. Autor wielu prac książkowych, m.in. „Chiński feniks. Paradoksy rosnącego mocarstwa” (2009, tom wznowiony w 2022), „Złota Ziemia roni łzy. Esej birmański” (2010, nowe, rozszerzone wydanie 2021), biografia Sun Yat-sena „Misjonarz rewolucji” (2013), „Wielki Renesans. Chińska transformacja i jej konsekwencje” (2018), „Węgierski syndrom Trianon” (2020) oraz „Nowy Długi Marsz. Chiny ery Xi Jinpinga” (2021).


Znajdź nas:
   / wszechnicafww  
  / wszechnicafww1  
https://anchor.fm/wszechnicaorgpl---h...
https://anchor.fm/wszechnica-fww-nauka
https://wszechnica.org.pl/
#kawiarnianaukowa #chiny #azja

Комментарии

Информация по комментариям в разработке