Porty morskie w Szczecinie i Świnoujściu

Описание к видео Porty morskie w Szczecinie i Świnoujściu

Porty morskie w Szczecinie i Świnoujściu leżą na najkrótszej trasie przebiegającej ze Skandynawii do Europy Środkowej i Południowej, mają status portów bazowych sieci TEN-T i stanowią integralne ogniwa międzynarodowego korytarza transportowego Bałtyk–Adriatyk.

W południowej części portu w Świnoujściu znajduje się terminal promowy obsługujący połączenia ze Skandynawią oraz terminal dedykowany głównie dla suchych ładunków masowych takich, jak np. węgiel, czy ruda. Z kolei północna część, to port zewnętrzny z infrastrukturą do obsługi statków z paliwem LNG. Z kolei port w Szczecinie obsługuje zarówno ładunki drobnicowe – w tym kontenery, wyroby hutnicze i ładunki wielkogabarytowe, jak i ładunki masowe – suche i płynne. Oba porty oferują także usługi przeładunkowo-składowe dla towarów rolno-spożywczych.

W uprzednim roku na nabrzeżach zarządu morskich portów przedsiębiorstwa portowe obsłużyły 31 177,5 tys. ton.

Najwięcej przeładowano zbóż – przy okazji tego ładunku zanotowano też 50-procentowy wzrost w stosunku do roku wcześniej. Także było więcej paliw i kontenerów – o około 13 procent.

Port w Szczecinie oddalony jest od morza o 68 km. Przejście torem wodnym z redy w Świnoujściu do Szczecina trwa ok. 4 godziny. Port może przyjmować statki o zanurzeniu do 9,15m i długości 215m. Z kolei port w Świnoujściu może przyjmować statki o zanurzeniu do 13,5 m i długości do 270 m.

W minionym roku terminal LNG w Świnoujściu obsłużył o prawie 15 proc. więcej gazu. w 2020 roku było ich 35. W tym roku na dzień dzisiejszy dotarły 33 już dostawy LNG.
mat. Port Szczecin Świnoujście


Odwiedź nas na:
http://polska-morska.pl
  / polskamorska  
  / polskamorska  
  / polskamorskapl  


#PolskaMorska #PolskiePorty #ZMPSiŚ #PortŚwinoujście #GospodarkaMorska #PortalMorski #port #porty

Комментарии

Информация по комментариям в разработке