Міжкультурна комунікація в сучасному світі

Описание к видео Міжкультурна комунікація в сучасному світі

Глобальний світ передбачає тісне спілкування з представниками інших культур, яких би ми ще 100 років тому ніколи не зустріли у своєму повсякденному житті. Але чому в цьому глобальному світі лишаються культурні відмінності, і як давати їм раду в професійному і особистому спілкуванні?

Антропологія – наука, яка має 1,5 століття досвіду в цих питаннях, адже “розуміння іншого” є головним завданням антропологів. У цій лекції ми поговоримо про очевидні неочевидні речі: що таке культура, і чому культури такі різні, як навчитись розуміти культури партнерів і розшифровувати глибинні рівні культури ворогів.
Ми подивимось під збільшувальним склом на 3 основні поняття міжкультурної комунікації: ідентичність, іншування та репрезентацію.

Подумаємо над тим, як і про що культури говорять вербально і невербально, а також над тим, про що культури мовчать. Наостанок спробуємо проаналізувати, як різні культури вирішують свої конфлікти та непорозуміння, і чого ми можемо в них навчитися.

Отже, під час лекції ви зʼясуєте:

▪️Що таке міжкультурна комунікація, і чому про неї всі говорять.
Що таке культура, як культури об’єднують і роз'єднують людей? Як знання про культуру використовувати на практиці? Антропологія під час війни: чому важливо розуміти культуру ворога? Міжкультурна комунікація в теорії і на практиці: чому культурний чинник настільки принциповий?

▪️Як працює культура: ідентичність, іншування, репрезентація.
Як ми визначаємо свою приналежність, і чому це так важливо. Іншування і його підводні камені. Репрезентація: як пояснити іншим, хто я?

▪️Про що культури говорять і про що культури мовчать.
Які і про що прийнято говорити? Як читати невербальні сигнали? Як інтерпретувати мовчання?

▪️Як вирішувати непорозуміння між культурами.
Які способи вирішення конфліктів існують у племінних суспільствах, і чого ми можемо від них навчитися? Як розуміти інші культури і як залагоджувати непорозуміння?

Експертка: Тіна Полек, антропологиня, кандидатка історичних наук, лекторка Культурного Проекту, викладачка “Київської школи економіки”, співзасновниця ГО “Центр прикладної антропології”, членкиня “Європейської асоціації соціальних антропологів” (EASA).
Має досвід в академічній антропології, а також у прикладних антропологічних дослідженнях як для бізнесу (дослідження корпоративної культури, аудиторій тощо), так і для громадських організацій (дослідження потреб військових і ветеранів).
Дослідницькі інтереси стосуються прикладної антропології, міської антропології та антропології війни. Активно займається популяризацією антропології, створює онлайн-курси, читає публічні лекції, є засновницею першого українського антропологічного телеграм-каналу “Антропологинька” @anthropologynka.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке