❓ Яку систему та групу оподаткування обрати для ФОП у 2024 році

Описание к видео ❓ Яку систему та групу оподаткування обрати для ФОП у 2024 році

У цьому відео ми розповімо, яку систему та групу оподаткування обрати для #ФОП у 2024 році. Дізнайтеся про всі деталі та переваги кожної системи, щоб зробити найкращий вибір для вашого бізнесу!

🕒 0:00 — Вступ #Зроблено
🕒 0:25 — Реєстрація ФОП?
🕒 0:38 — Важливість обрати правильну систему оподаткування
🕒 1:21 — Ключові моменти при виборі системи оподаткування.
🕒 1:52 — Загальна система оподаткування
🕒 3:44 — Перша група оподаткування
🕒 5:25 — Друга група оподаткування
🕒 6:44 — Третя група оподаткування
🕒 7:44 — Важлива інформація
🕒 8:12 — Висновки

Хто ваші клієнти і чим ви займаєтесь – послугами чи товарами?
Який річний дохід ви плануєте?
Які витрати можуть виникнути під час ведення бізнесу?
Скільки працівників вам потрібно?

Загальна система
Загальна система оподаткування - це як поле для великих маневрів: тут можна займатися будь-яким бізнесом і вона підходить для підприємств зі складним обліком, але є свої нюанси. І варто врахувати, що податки тут найвищі - вісімнадцять відсотків пдфо та півтора відсотки військового збору. Тобто дев’ятнадцять з половиною відсотків від чистого прибутку.
Що це означає? Якщо ви витратили на товар 40 тисяч гривень, а заробили 45 тисяч, то податки заплатите тільки з п'яти тисяч.

І ось тут починається складність: довести витрати податковій дуже непросто. Потрібно показати документи з мокрою печаткою, навіть якщо їх вже давно відмінили.
І тут якщо ви закупили товар в Китаї і не маєте офіційних документів на ці 40 тисяч, готуйтеся сплатити податок з усієї суми продажу. Податкова вважатиме, що весь ваш дохід – це 45 тисяч, і нарахує податки з цієї суми. Неприємно, правда?
Ще один момент – обов’язкова реєстрація платником ПДВ, якщо обсяг постачання за останні 12 місяців перевищить 1 млн грн.
Загалом, загальна система оподаткування підходить для більшого бізнесу, для імпорту, легального перепродажу дорогих товарів, і потребує серйозного бухгалтерського обліку.

Перша група оподаткування. Часто люди думають, що ця група – найкращий варіант, бо податки тут найнижчі. Так, вона, скажемо так, найдешевша, станом на 2024 рік ЄП всього 302,80 грн на місяць, а ЄСВ наразі сплачується на добровільній основі і звільнення діє ще рік після війни. Але не поспішайте радіти! Ця група підходить для, так би мовити, підробітків. Наприклад, якщо ви торгуєте на ринку або надаєте послуги населенню, як то прибирання квартир, манікюр на дому, чи, скажімо, підробляєте електриком. Але важливо розуміти, що є чітка межа. Наприклад, якщо у вас кав’ярня на ринку, ви винаймаєте приміщення - це вже не перша група. А от якщо ви розносите каву з термосу на ярмарках – це перша група. Інший приклад: маєте бригаду будівельників і працюєте на об'єктах - це теж не перша група. Але якщо ви самостійно виконуєте дрібні ремонтні роботи для приватних клієнтів – це вже перша група. Якщо ви винаймаєте приміщення або наймаєте співробітників - це вже не перша група.
Важливо: не варто намагатися обманути систему. Якщо ви ведете бізнес, який не підходить під першу групу, рано чи пізно вас можуть перевести на іншу систему оподаткування заднім числом, і тоді податки зростуть значно.
Звітність на першій групі подається 1 раз на рік, ліміт обороту 1 185 700 грн.

Переходимо до другої групи. Найпопулярніша група оподаткування серед ФОП бо тут умови оподаткування досить вигідні, і вести справи просто.
Друга група дозволяє займатися майже всім: від виробництва та продажу товарів до надання послуг населенню та іншим ФОПам.
Але є обмеження. Друга група не дозволяє надавати послуги за кордоном і торгувати певними видами товарів, як-от тютюнові вироби чи ліки. Наприклад, якщо ви репетитор і працюєте з клієнтами за кордоном – це вже не друга група. Ви також не можете працювати на фріланс-платформах типу Upwork і отримувати платежі через міжнародні платіжні системи.
Якщо тобі надходять кошти за послуги з-за кордону - це вже не друга група.
Зате на другій групі можна продавати товари по всьому світу. Сюди входять такі види бізнесу як кафе, магазини, інтернет-магазини, салони краси, весь дропшипінг - це все сміливо може бути 2 група.
Звітність на другій групі подається 1 раз на рік, а ЄП станом на 24-й рік становить 1420 грн на місяць, ліміт обороту 5 921 400 грн.

Третя група.
Тут ви можете працювати майже по будь-яким КВЕДам, без особливих обмежень. Ви можете отримувати платежі від будь-яких клієнтів, як за товари, так і за послуги: від іноземних компаній та клієнтів, через різні електронні платіжні системи, від різних ТОВок, від платників ПДВ, і це те, чим 2 група похвастатись не може.
Якщо ви, скажімо, розробник програмного забезпечення або вебдизайнер, і надаєте послуги іноземним клієнтам – третя група саме для вас. У сучасному світі, де бізнес все частіше переходить в онлайн і гроші надходять з усього світу, третя група – це ідеальний вибір.
Звітність тут подається раз на квартал, тобто 4 рази на рік, а єдиний податок становить 5% від доходу. Ліміт обороту – 8 285 700 грн.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке