"Не можах да погреба родителите си"- Истината за емигрантския живот! Пари има, свобода и любов НЕ!

Описание к видео "Не можах да погреба родителите си"- Истината за емигрантския живот! Пари има, свобода и любов НЕ!

Република България се слави с многобройните си природни дадености, гостоприемство, българската роза и големият брой емигранти през последните години. Това се дължи на икономическата криза, която може би никога не е напускала страната след преодоляване на комунизма. Друга причина, която кара българите да напускат страната си, е "широко разпространеното разочарование от няколко последователни правителства, корупцията и неспособността на страната да се освободи от съветското влияние. Лошата икономическа среда, ниските заплати, корупцията, лошата образователна система, шуробаджанащина са едни от многото причини за тенденцията през последните години за намаляване на броя на населението на страната.

Тенденцията през последните години е все по-голяма част от висшистите да работят извън сферата на своето образование. 867 лв. е средният осигурителен доход на завършилите висше образование в България, а делът на регистрираните безработни сред тях е 3,77%. Най-добра реализация – почти 100%, имат студентите, завършили в професионални направления Медицина, Фармация, Стоматология и Военно дело, а най-висок процент безработни има при завършилите направление Животновъдство. Емигрирайки голяма част висшистите на Република България намират реализация в много по-добра среда с много по добро заплащане. Над 480 хиляди българи или 20% от хората в трудоспособна възраст са емигрирали в чужбина, като двете най-желани дестинации са Германия и Великобритания, показват данните за 2013 година. По-високият стандарт в чужбина и високото заплащане за мнозинството са водещи стимули, а и също така желанието да осигурят финансова сигурност на семействата и близките си. През 2013 г. месечният доход на българите в чужбина е бил 1606 евро, докато през 2011 г. е бил 896 евро месечно, а през 2007 г. – 810 евро. Близо една трета от емигриралите печелят над 2000 евро на месец, а други 24% взимат между 1600 и 2000 евро.
Според статистиката на Евростат най-богатите 20% от българите имат по-нисък среден доход от най-бедните 20% от хората във Великобритания, Франция, Германия или някоя от другите богати европейски държави. Над три пъти са се увеличили българите, които искат да се преселят в друга европейска страна през 2011 г. в сравнение с 2007 г. Докато при влизането на България в Европейския съюз емигрантите са посочвали като причина професионалната реализация и семейните причини, за да се установят в чужбина.
След повече от десетилетие след връхът на емиграцията от България след падането на комунизма много от най-предприемчивите и най-образованите млади в страната все още се опитват да намерят по-добър живот в чужбина.

Желая Ви приятно гледане!

Комментарии

Информация по комментариям в разработке