Поет Ярослав Павуляк. Улюбені вірші читає художник Іван Марчук.

Описание к видео Поет Ярослав Павуляк. Улюбені вірші читає художник Іван Марчук.

У Тернополі жив справжній поет. Його ім’я – Ярослав Павуляк. Він залишив талановиті й геніальні вірші. І називав другом Івана Марчука. Тільки уся Україна знає про геніальність Марчука і мало хто здогадується, що вірші Павуляка — з безперечними ознаками геніальності.

Підпишіться на канал:    / @lookthatistheartist  

Дивно, як двоє цих людей могли дружити. Марчук – підприємливий, серйозний, у нього впливові друзі й пошанувальники, Павуляк – завжди залишався безпритульним, як дитина, його мало хто читав і розумів за життя…” — пише про дружбу Павуляка і Марчука тернопільський письменник та літературознавець Петро Сорока. А вони дружили. І то як! “Як познайомилися багато років тому, так і пльонтаємося разом”, — розповідав колись, сміючись, Ярослав Павуляк. Двох талановитих майстрів — пензля та слова — єднала і творча співпраця, саме у його затишній оселі під час своїх візитів до Тернополя зупинявся Іван Марчук.

❤️Станьте СПОНСОРОМ нашого каналу, і ви ДОПОМОЖЕТЕ нам створювати ЯКІСНИЙ 🇺🇦 УКРАЇНСЬКИЙ контент, підтримаєте УКРАЇНСЬКУ культуру та, звісно, отримаєте доступ до наших ексклюзивних бонусів:
   / @lookthatistheartist  


“Мої картини і його вірші співзвучні, — зазначає про творчість товариша Іван Марчук. — Славко — “мій” поет. Він створював словесні картини. Його збірка лежить у мене на столі як своєрідна Біблія. Він — мій улюблений поет, другий після Шевченка для мене…” (Джерело: НОВА Тернопільська газета )

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS
Наш Телеграм: https://t.me/Looktheartist

Ярослав Павуляк народився 30 квітня 1948 року в селі Настасів Тернопільського району, Тернопільської області у родині колгоспників. Майбутній поет пройде багато доріг, на його плечі лягло багато випробувань, щоб врешті-решт віднайти свій власний шлях. Але писати він стане згодом. Спершу юнака привабило ужиткове мистецтво, тому після закінчення школи він вступив на відділення кераміки Львівського училища прикладного мистецтва. Вже на другому курсі Славко за власним ескізом виготовляє погруддя Тараса Шевченка, яке при допомозі громади встановив у своєму рідному селі Настасові. За цей вчинок він був переслідуваний та відрахований з училища.

1969 року Павуляк вступив на філологічний факультет Чернівецького університету. У грудні 1971 року його виключили за пропаганду українського націоналізму: на офіційному вечорі, присвяченому Василю Симоненку, Ярослав узявся коментувати щоденник поета, виданий у Мюнхені і заборонений в Україні. 1972 року Павуляк вступив на філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного інституту . У січні 1973 року на вимогу органів держбезпеки його було відраховано з числа студентів інституту − «за буржуазний націоналізм».

У 1973 році з першої спроби сільський хлопець вступив до найпрестижнішого тоді Московського літературного інституту ім. М. Горького. Славка помітили. Його вірші аналізували і ставили в приклад, а українські студенти привозили їх з Москви і поширювали самвидавом.

#ІванМарчук #ЯрославПавуляк #вірші

Комментарии

Информация по комментариям в разработке