Dziś w kolejnym odcinku postaram się przybliżyć Wam jeden z fajniejszych wózków dostępnych na rynku, flagowy model jeśli chodzi o rodzinę Quickie - wózek lekki, personalizowany do potrzeb osób bardziej lub mniej aktywnych z innowacyjnymi rozwiązaniami, które pozwolą zaopatrzyć nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Nitrum, bo o nim mowa jest wózkiem wykonywanym z aluminium lotniczego, jednym z najlżejszych wózków aktywnych na rynku. Zastąpił on znany i lubiany przez wielu model Helium. Jak możemy rozróżnić Helium i Nitrum od siebie? Czy warto dopłacić do Nitruma, czy może Argon będzie lepszym rozwiązaniem? Jakie parametry możemy wybrać w tym wózku? Na te i inne pytania - więcej odpowiedzi w filmiku:)
Nitrum jest dobrym wyborem dla osób, których niepełnosprawność ruchowa związana jest z mózgowym porażeniem, przepukliną oponowo rdzeniową, chorobami neurologicznymi (SM, SMA, dystrofia mięśniowa oraz inne), dla osób po uszkodzeniu rdzenia kręgowego (para i tetraplegia, hemiplegia), czy też po utracie kończyn. Przeznaczony dla użytkowników, którzy szukają niezrównanych osiągów jazdy, innowacyjnych detali i szerokiej gamy opcji, aby uzyskać idealne dopasowanie.
Oczywiście samo obejrzenie filmiku nie wystarczy, aby dobrać odpowiedni wózek aktywny! Tak więc, jeśli chcesz umówić się na pokaz sprzętu:
Wojtek Szewczak - Pan od wózków
Telefon: + 48 500 600 296
Przyjadę - pokażę sprzęt - pomogę ogarnąć sprawy z dofinansowaniem:)
Możecie odnaleźć mnie na Facebook:
www.facebook.com/panodwozkow
Sunrise Medical - Nitrum - wyrób medyczny
Wózki inwalidzkie są przeznaczone wyłącznie dla użytkowników niemogących chodzić lub osób o ograniczonej zdolności ruchu, do użytku osobistego w pomieszczeniach i na zewnątrz.
Wózek inwalidzki dla niepełnosprawnych jest urządzeniem umożliwiającym przemieszczanie, przebywania w pozycji siedzącej, a w niektórych wypadkach półsiedzącej i leżącej.
Wózek jest przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością spowodowaną różnego rodzaju schorzeniami.
Doborem właściwego zaopatrzenia zajmuje się odpowiednio przeszkolony personel oraz zależny jest od indywidualnego stanu pacjenta.
Istnieje ryzyko upadku z wózka, przycięcia luźnych części garderoby, ryzyko kolizji związane z przemieszczaniem się wózka.
Wskazania:
Wiele wariantów dopasowania i modułowa konstrukcja wózka zapewnia możliwość jego używania przez osoby niemogące chodzić lub o ograniczonej zdolności poruszania się z powodu:
• paraliżu
• utraty lub amputacji kończyny (nogi),
• wady lub deformacji kończyny,
• przykurczu lub uszkodzenia stawów,
• chorób serca i układu krążenia, zaburzeń równowagi,
kacheksji, zaburzeń lub schorzeń neurologicznych, dystrofii
mięśniowej, hemiplegii oraz z przyczyn geriatrycznych (u
osób wciąż władających górną częścią ciała).
Przeciwwskazania:
Wózka nie wolno używać bez obecności osoby towarzyszącej w przypadku:
• zaburzeń percepcji;
• zaburzeń równowagi;
• braku rąk, chyba że z pomocą opiekuna;
• przykurczu lub uszkodzenia stawów w obu ramionach;
• braku możliwości siedzenia.
Istnieje ryzyko upadku z wózka, przycięcia luźnych części garderoby, ryzyko kolizji związane z przemieszczaniem się.
Przy rozważaniu zakupu wózka należy brać pod uwagę
wymiary ciała, masę, konstrukcję fizyczną i psychiczną,
wiek osoby oraz warunki życia i otoczenia.
Информация по комментариям в разработке