17. Реформи, рецентралізація, дисидентство:1950-1970ті рр. "Становлення сучасної України" Т.СНАЙДЕРА

Описание к видео 17. Реформи, рецентралізація, дисидентство:1950-1970ті рр. "Становлення сучасної України" Т.СНАЙДЕРА

Українські націоналісти, етнічні чистки та ідеологія вищості російського народу

Подякувати авторам за якісний переклад можна тут:
💳 Картка Приват: 5168 7521 0180 7652
💳 Картка МОНО: 5408 8100 4000 6347
🏦 Переказ з будь якої картки: https://flandings.io/khmarynka_scienc...
☕ Coffee — https://www.buymeacoffee.com/KhmarynkaUA
🍩 Patreon —   / khmarynkaua  
💸 Pay Pal: [email protected]

Тема лекції трохи не збігатися з тим, що професор Снайдер розповідає у 17 частині. Професор розкриває найбільш масштабні етнічні репресії, що відбувалися на території СРСР після завершення Другої світової війни. Зазначаючи, що радянська влада продовжувала політику етнічних чисток, почату нацистськими окупантами та українськими націоналістами, лекція досліджує відомі приклади масових депортацій, таких як примусове переселення кримських татар та депортація поляків з західної України.

Наголошується, що чистки спрямовувалися на різні групи населення: від повстанців проти радянської влади до тих, хто співпрацював з німецькими окупантами. Згадується жорстока політика радянської влади стосовно повстанців, зокрема УПА, а також депортація не лише етнічних груп, але і осіб, які вважалися колаборантами.

Лекція також аналізує культурну трансформацію після війни, зокрема ідеологію Андрія Жданова, яка підтримувала державну контрольованість над культурою і виділяла російську культуру як "правильну" і "хорошу". Ця політика спричинила переслідування та репресії в мистецтві і літературі, особливо стосовно тих, хто вважався "інакшим".

Висвітлюючи ці аспекти, лекція розкриває трагічні наслідки політики радянської влади після війни, а також намагається розібратися в комплексному впливі цих подій на суспільство та культуру країни.

Дякуємо за озвучку студії RadioSound
https://linktr.ee/rspro.studio
e-mail: [email protected]

#історія #україна #снайдер

Зазначаємо, що оригінальне відео належить Yale University та знаходиться за посиланням —    • Timothy Snyder: Making of Modern Ukra...  
Переклад не перевірявся та не затверджувався правовласником. Обробка та поширення відповідає вимогам ліцензії CC BY-NC-SA 3.0 US. Відповідна ліцензія зберігається і на наш переклад у цьому відео.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке