The Alibi Sisters live studio session, recorded in Kyiv 13.034.2023
Performed by Anna Zavalskaya and Angelina Zavalskaya
drums - Yaroslav Boris
bass - Mykola Kistenev
guitar - Oleksandr Leonov
piano - Dmytro Saratsky
violin - Mariana Ptushnik
Sound recording and mixing - CHESS RECORDS STUDIO (KYIV, UKRAINE)
https://promo.bestmusic.com.ua/fanlin...
(с) (p) Best music
______________________
Де тільки єврейський народ не відмітився на території України.
Як приклад, — ця чудова пісня їдишем з радянських часів про Джанкой. За багатьма джерелами, пісня народна, однак вона стала частиною радянської пропаганди 1920-х років. Тогочасна влада почала проект організації та створення в Криму серії єврейських колоній, що пізніше були перероблені на колгоспи. В радянській адміністрації сподівалися освоїти степову частину Криму через залучення десятків тисяч єврейських родин, яких революція залишила без найменших засобів для існування. Хоча одну з перших єврейських колоній у Криму було закладено ще у 1919 році одним із творців держави Ізраїль Іосифом Трумпельдором.
Отже, радянські колонії були створені, і попри скруту та відсутність досвіду функціонували, наскільки це було взагалі можливо. Велику допомогу колоністам надавала американська організація Джойнт. Однак поява нових колоній, створених для переселення євреїв, зустріла опір усередині самого радянського уряду — з боку кримьскої влади, що планувала віддати "неплідні землі" репатрійованим родинам тисяч кримських татар, які на зламі століть виїхали в Туреччину та інші країни. Та й місцеве населення було незадоволене тим, що влада приділяє всю увагу пропаганді нового проекту, ігноруючи проблеми мешканців тодішньої Кримської АРСР.
Вже у 1930-ті усі сили, задіяні в проекті, перенаправили за чотири тисячі кілометрів, на Біробіджан. Грандіозний на папері агіток, проект "першого поселення євреїв у Криму" виявився не життєздатним. Хоча насправді це було не перше поселення євреїв на півострові — адже тут віддавна мешкали кримчаки, корінне єврейське населення Криму, що спілкувалося кримотатарською мовою. У Другу світову війну на кримські землі прийшли нацисти та винищили кримське єврейство, крім тих, хто встиг евакуюватися чи був у лавах Червоної Армії.
Від проекту єврейських колоній лишилися агітаційні фільми, газети, малюнки таких відомих художників, як Марк Епштейн, і... Ця пісня, яку ми співаємо, аби ще раз нагадати, чий Крим.
Информация по комментариям в разработке