Накопичувальний чи проточний водонагрівач: в чому відмінності та який краще обрати?

Описание к видео Накопичувальний чи проточний водонагрівач: в чому відмінності та який краще обрати?

Розбираємось, який бойлер вибрати: проточний чи накопичувальний? У чому їх відмінність, плюси та мінуси.
➤ Накопичувальні водонагрівачі https://vencon.ua/ua/catalog/bojlery
➤ Проточні водонагрівачі https://vencon.ua/ua/catalog/protochn...

Дивіться також ⇩⇩⇩
➤ Чому капає вода із запобіжного клапана бойлера?    • Чому капає вода із запобіжного клапан...  
➤ Огляд модельного ряду водонагрівачів Ariston Velis Lux PW ABSE DRY Wi-fi    • Огляд модельного ряду водонагрівачів ...  
➤ Рейтинг накопичувальних водонагрівачів 2021    • Рейтинг бойлерів 2021 року. ТОП 10 мо...  
➤ Як вибрати бойлер    • Як вибрати бойлер за характеристиками...  

Порівняння проточного та накопичувального бойлера - принципи роботи.

Проточний водонагрівач - це пристрій, який нагріває воду безпосередньо у момент користування нею.
Накопичувальний водонагрівач нагріває воду і підтримує її температуру в тому об’ємі, на який розрахований його бак.

Відмінності.

1) Габарити. Проточні водонагрівачі не призначені для зберігання води, тому вони невеликі. Накопичувальні навпаки габаритні. Їх розміри напряму залежать від об’єму води, на який розрахований бак.
2) Точність підтримання заданої температури води. Коли у накопичувальних водонагрівачів закінчується гаряча вода, то з крану йде холодна. У проточних з електронним керуванням стабільно тече вода заданої температури.
3) Тривалість користування гарячою водою. З проточним водонагрівачем ви не будете обмежені ні в часі прийому душа, ні в об’ємах води. У випадку накопичувального водонагрівача все залежить від об’єму баку, який може вмістити лише певну кількість води.
4) К-сть точок водорозбору. Проточні водонагрівачі, у переважній більшості, без втрати напору можуть забезпечити гарячою водою лише 1 точку водорозбору. Накопичувальні бойлери не мають обмежень по їх кількості.
5) Клас енергоефективності. Проточні водонагрівачі мають найвищий клас енергоефективності - A, накопичувальні - В або С.
6) Розхід води. Для уникнення надлишкового тиску в баку під час нагрівання вода частково скидається через запобіжний клапан. Об’єм залежить від літражу бойлера та температури нагріву. Проточні водонагрівачі жодних зайвих витрат рідини не передбачають.
7) Навантаження на електромережу. Проточному водонагрівачу потрібно від 3 кВт для умивальника і від 6 кВт для душа (для комфорту від 9 кВт), що в основному передбачає трифазне підключення. При цьому накопичувальні водонагрівачі в середньому споживають 1,5-2 кВт. Електромережа - це головна причина, через яку проточні водонагрівачі не так широко використовуються у порівнянні з накопичувальними.

У даному питанні є два нюанси:

-Не кожен будинок і не кожна квартира забезпечені електромережею достатньо потужною, щоб вистачило живлення на водонагрівач та всі електроприлади в помешканні.
-Для використання проточного водонагрівача потрібна потужна внутрішня проводка.
8) Експлуатація та обслуговування приладу. Переважна більшість проточних водонагрівачів або зовсім не потребують сервісного обслуговування, або воно мінімальне і не передбачає витрат на змінні комплектуючі. Для бойлерів термін обов’язкового техобслуговування становить раз на 1-2 роки і супроводжується заміною магнієвого аноду.
9) Особливості монтажу. У бойлерів можуть бути більші витрати на етапі монтажу, адже проточні водонагрівачі, залежно від моделі, можна монтувати поблизу точки водорозбору, ставити замість душу, крану на ванну чи змішувача на умивальнику. Накопичувальні монтують там, де для цього є місце, і вже звідти ведуть трубопровід до точок системи водопостачання.
10) Гігієнічність використання. Накопичувальні водонагрівачі можуть виступати джерелом розвитку мікроорганізмів або при довгому відключенні вода може застоятися. В проточних такої проблеми немає.

Проточний водонагрівач або бойлер накопичувальний - 2 принципово різні прилади. Не можна точно сказати, який водонагрівач краще накопичувальний або проточний, тому що все залежить від наявних умов: чи достатньо виділеної потужності електромережі, можливе чи ні трифазне підключення і чи забезпечене приміщення якісною проводкою, достатньою для живлення приладів великої потужності.

Таймінг відео:
00:00 - початок
00:36 - принцип роботи водонагрівачів
01:08 - відмінності
04:03 - розхід води
04:46 - експлуатація та обслуговування
05:07 - особливості монтажу
06:15 - підсумки

Приєднуйтеся до наших соцмереж та спільнот ⇩⇩⇩
➤ Instagram   / ​  
➤ Facebook   / ​  
➤ Telegram: https://t.me/vencon
➤ Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQB31KaM...

Цікаве в нашому блозі
https://vencon.ua/ua/articles

#vencon #бойлер #водонагрівач

Автор та ведучий - Сергій Кудина   / serhii-kudyna   , експерт vencon.ua

Комментарии

Информация по комментариям в разработке