«Тут можу дозволити собі засміятись». Репортаж із військового кладовища та проживання горя/hromadske

Описание к видео «Тут можу дозволити собі засміятись». Репортаж із військового кладовища та проживання горя/hromadske

«Важче взимку, восени, коли злива. Але ми тут каву пили й у зливу, й у вітер, нас нічого не лякає», — пригощаючи нас кавою, розповідають жінки біля могил на Личаківському військовому цвинтарі, більш відомому як Марсове поле. Деякі з них приходять одразу після світанку, щоб випити першу ранкову каву в компанії з найріднішим — загиблим чоловіком, сином чи братом.

Дехто тут сидить до пізнього вечора, і охороні цвинтаря ніяково мусять просити рідних залишити територію після десятої години, бо далі закривають на замок огороджену територію з могилами.

«Ми себе назвали Марсова родина, бо ми справді вже як родина», — продовжують ділитися своїм новим життям жінки. Саме тут на цвинтарі вони знайшли нових друзів, бо розуміють одне одного з пів слова.
«Ті, з ким я дружила до трагедії, мене не розуміють. І не зможуть зрозуміти, бо не пережили того, що я», — каже Олена, в якої у 2023 році загинув на фронті чоловік.

Анна, мама полеглого десантника, обмежила своє спілкування із сусідами в будинку, які, за її словами, лізли зі своїми непроханими порадами на кшталт «Згодом твій біль мине, тримайся».

Богдана зізнається, що повністю змінилася за два роки після загибелі чоловіка. Стала значно сильнішою та сміливішою, бо поставила собі за мету не зламатися від горя. Так пообіцяла своєму чоловікові, коли прощалася із ним під час упізнання в морзі.

Дивіться на hromadske репортаж Мар’яни П’єцух та Олександри Дяченко з Личаківського військового цвинтаря про проживання горя.

Задонатити на банку hromadske в Монобанк: https://send.monobank.ua/jar/6BYQbrQcUx

Станьте спонсором цього каналу, щоб отримувати бонуси:
   / @hromadske_ua  

Підпишіться на нас, щоб не пропустити головних новин України та світу:
➡️ https://goo.gl/Vt2i4n
_________________________________
Ми на hromadske не зупиняємо свою роботу під час війни. Наші журналісти та редактори нині працюють у східних й західних областях, з імпровізованих офісів, укриттів та підвалів, бо наша зброя — це правда.

Журналисты и редакторы hromadske не останавливают свою работу даже во время войны. Мы работаем из восточных и западных областей Украины, из импровизированных офисов, укрытий и подвалов, потому что наше оружие — это правда.

Journalists and editors at hromadske work relentlessly in each region of our war-disrupted country. We continue to work from improvised offices, shelters, and bunkers. We do so, because the truth is our weapon, too.
_________________________________
Друзі, якщо ви розділяєте цінності hromadske і вже задонейтили ЗСУ, ви можете підтримати нас:

UAH https://hromadske.ua/donate
EN https://hromadske.ua/en/donate

Сайт hromadske:
https://hromadske.ua/

Ми у соцмережах:
Фейсбук: https://fb.com/hromadskeua
Твіттер:   / hromadskeua  
Телеграм: https://t.me/hromadske_ua
Інстаграм:   / hromadske.ua  
ТікТок:   / hromadske.ua  
_________________________________
#громадське #war2022hromadske

Комментарии

Информация по комментариям в разработке