10.06.2021. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Проєкт еЛікарняний. Пресбрифінг НСЗУ

Описание к видео 10.06.2021. Медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Проєкт еЛікарняний. Пресбрифінг НСЗУ

📌 Медичні заклади в Україні почали переходити на новий процес формування електронних листків непрацездатності. Поступовий перехід розпочався 4 червня і триватиме до 1 вересня. Після 1 вересня створення медичних висновків про тимчасову непрацездатність як основи для електронного листка непрацездатності буде обов'язковим для усіх медичних закладів, у яких є ліцензія на медичну практику. Незалежно від того, чи має заклад договір з Національною службою здоров'я України.
📌 Запровадження електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність – важливий етап цифрової трансформації в системі охорони здоров'я. А також - у побудові системи ефективного електронного документообігу. Це продовження планомірного переходу від паперових довідок до електронних медичних висновків, які формуються на основі даних з електронної медичної картки. Нагадаємо, що наразі впроваджено електронні медичні висновки про народження як ключову складову великого проекту єМалятко.
📌Пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності. Основне для нього - отримати необхідну медичну допомогу. Вся інша робота здійснюватиметься автоматично в електронній системі охорони здоров'я.
А роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про те, що їх працівники були непрацездатності, в особистому електронному кабінеті на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
📌 Для лікаря це зменшить кількість паперової роботи, бо медичний і фінансовий процес тепер розділяється. Лікар займається лише медичною частиною і не заповнює жодної адміністративної інформації про роботодавця. Всі необхідні дані додаються автоматично.
📌 Перші електронні лікарняні заклади почали виписувати уже 4 червня. Як відбувається перехід, залежить від технічної спроможності конкретного медзакладу. Якщо медична інформаційна система, яку використовує медичний заклад, успішно пройшла тестування функціоналу електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність, медзаклад зобов'язаний цей функціонал використовувати. Тобто заклад повністю переходить на електронні лікарняні і паперові створювати вже не може.
📌 Процес формування електронних листків непрацездатності побудовано так.
➡ В електронній системі охорони здоров'я лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність. Тобто фіксує, що пацієнт в цей момент хворіє і не може виконувати свою роботу. Цей висновок формується з електронних медичних записів, які лікар веде щодо пацієнта в його електронній медичній картці. Йдеться про діагноз, лікування та іншу медичну інформацію. Жодної адміністративної інформації лікар записувати не буде.
➡ Медичний висновок про тимчасову непрацездатність. лікар підписує своїм кваліфікованим електронним підписом. Після підпису документ автоматично відправляється в електронний реєстр листків непрацездатності. Цей реєстр належить Пенсійному фонду. У Пенсійний фонд не передається діагноз пацієнта. А лише інформація від лікаря, що в певний період часу людина не може працювати через стан здоров'я.
➡ Пенсійний фонд у своєму реєстрі також доповнює дані інформацією про роботодавця. Фактично це вже і є електронний лікарняний, який направляється роботодавцю. Пацієнт може побачити свій електронний лікарняний через електронний кабінет на сайті Пенсійного фонду. Тобто пацієнт може перевірити, що йому дійсно сформували електронний лікарняний. В свою чергу роботодавець через свій кабінет бачить, що для його працівника сформували електронний лікарняний. Обмін інформацією відбувається автоматично.
📌 У момент, коли лікар створює медичний висновок про тимчасову непрацездатність, пацієнт отримує SMS-повідомлення, про те, що йому створили такий медичний висновок. Для пацієнта це є підтвердженням, що ця інформація буде надіслана в Пенсійний фонд. Коли Пенсійний фонд доповнить цю інформацію даними про роботодавця, пацієнт отримає ще одне SMS-повідомлення про те, що йому створили електронний листок непрацездатності. А отже - оплатять період непрацездатності.
📌 Важливо знати, який лікарняний пацієнту виписали на сьогодні, з таким він і долікується. Тобто, якщо пацієнту відкрили паперовий лікарняний, а потім заклад перейшов на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність, то пацієнту при необхідності мають подовжити листок непрацездатності у паперовому вигляді. Тобто якщо у пацієнта зараз є паперовий лікарняний, його не потрібно йти і реєструвати в електронній системі.
Перехід до електронних документів покращує якість надання сервісу.

Підпишіться на канал ► https://bit.ly/NHSUYoutube

Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
Facebook НСЗУ ►   / nszu.ukr  
Facebook НСЗУ для пацієнта ►   / nszu.care  
Telegram канал НСЗУ ► https://t.me/NSZU_gov
Instagram канал НСЗУ ►   / nszu_gov  
Twitter канал НСЗУ (англ.) ►   / nszu_gov  

Сайт НСЗУ ► https://nszu.gov.ua/
#НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій

Комментарии

Информация по комментариям в разработке