Kasdienis: maisto aplinka namuose

Описание к видео Kasdienis: maisto aplinka namuose

Norim mes to, ar ne, bet maisto aplinka namuose yra stipriausias įtakos šaltinis mūsų mitybos elgesiui. Be abejo, sąmoningai apie tai galvojant ir elgiantis, šį poveikį galima valdyti – bet nedarant nieko, poveikis lieka visam laikui.

Tyrimų apžvalgos rodo, jog vaikų valgymo elgesys ir jų kūno masė labai priklauso nuo to, kaip tėvai valgo patys ir nuo to, kaip tėvai maitina savo vaikus.

Tėvų elgesio poveikis vaikams savo ruožtu priklauso nuo to, kokia yra su maistu susijusi aplinka namuose – tarkim, ar saldainiai, vaisiai ar kiti užkandžiai laikomi atvirai, „paslėpti“, ar jų iš viso nėra; ar maisto yra visada daugiau, nei reikia, ar perkama tik griežtai tai, kas bus suvartota, ir t.t.

Tai, kaip tėvai elgiasi platesne prasme (yra griežti ar ne, sutaria tarpusavyje, kaip sprendžia tėvystės nesutarimus) veikia ir tai, kaip tėvai maitina savo vaikus. Paties vaiko temperamentas, fiziologinės ypatybės, sveikatos būsena ir kitos asmeninės savybės veikia tai, kaip namų aplinka veikia vaiko elgesį.

Sakyčiau – kas galėtų pagalvoti, bet reikėtų sakyti, kad apie tai reikia pagalvoti.

#saukstasproto #psichologija #valgymas #šeima

Nuotrauka:

Tyrimas: https://www.sciencedirect.com/science...

Larsen, J. K., Hermans, R. C., Sleddens, E. F., Engels, R. C., Fisher, J. O., & Kremers, S. P. (2015). How parental dietary behavior and food parenting practices affect children's dietary behavior. Interacting sources of influence? Appetite, 89, 246-257. https://doi.org/10.1016/j.appet.2015....

Aš Monika Kuzminskaitė, sveikatos ir mitybos psichologė, padedu spręsti kasdienius ir sudėtingus elgesio, mąstymo, emocijų klausimus. Rašau, skaitau paskaitas, teikiu psichologines konsultacijas.
Registracija nuotolinei konsultacijai: https://calendly.com/saukstasproto/ps... ||| Registracija konsultacijai gyvai: https://calendly.com/saukstasproto/ps... ||| Naujam klientui: https://www.saukstasproto.lt/?page_id...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке