Огляд на віскі Blue Label/ Історія бренду Johnnie Walker

Описание к видео Огляд на віскі Blue Label/ Історія бренду Johnnie Walker

Всі важливі посилання:
✅ Мій instagram: https://instagram.com/roman_pro_whisk...
✅Телеграм канал "Роман про віскі": https://t.me/roman_pro_whisky
✅Група в Facebook:   / roman.whisky  

Тайм-коди:
0:00 - Вступ до відео
0:30 - Історія компанії Johnnie Walker
2:51 - Як звʼявився логотип компанії
3:47 - Продовження історії компанії
6:33 - Інформаія про віскі Blue Label
8:07 - Історія дистилерії Roayl Lochnagar (серце купажу Blue Label)
10:34 - Дегустація віскі Blue Label
17:46 - Висновки

Преміальний віскі Blue Label від Джоні Волкера.

Чи коштує цей віскі своїх грошей? Чому його можна назвати королівським віскі? Та як цей реліз зміг мене шокувати?

На кожній пляшці віскі Джоні Волкер ви зможете побачити надпис - 1820 рік. Типу тоді була заснована компанія. Але насправді в тому році запрацювала бакалійна лавка, яку купила рада опікунів тоді ще зовсім юному джоні волкеру. Пацану тоді було щось близько 14 років. Його батько помер і щоб хлопчина зовсім не пропав, тоді прийняли рішення зробити з нього бакалійшика. І не прогадали ж)

Молодий джон почав займатись продажем та купажуванням чаю, кави, спецій ну і звичайно ж віскі. Але відверто кажучи, віскі це було далеко не основна його тема.

Також думаю слід сказати, що взагалі -то більшість відомих на сьогодні брендів блендед віскі починали свою роботу саме з бакалійних лавок - це джордж балантайс і брати чівас, і феймос граус. Там тільки Дьюварс одразу почав працювати з віскі.

У 1850-х роках - Старший син - Александр Волкер визначив вектор розвитку бізнесу саме в бік купажування та продажу віскі.
Александр Волкер придумав ту саму квадратну пляшку для зручнішого транспортування. Потім зʼявилась етикетка під нахилом в 24 градуси. Саме Александр Волкер вперше зробив такий собі прототип сучасних купажів джоні волкер. У 1867 році він створив бленд під назвою - Олд Хайленд

У Александра було аж 10 дітей і після того як він відійшов від справ управління на той час ще просто магазином перейшло до його двох синів - Джорджа Патерсона Волкера та Александра Волкера 2. Саме вони створили компанію Джоні Волкер & sons та вивели її на світовий рівень.
У 1893 р Александр Волкер 2 купує дистилерію Карду, спирти якої стали серцем купажу ред лейбл та блек лейбл по сьогоднішній день.

Потім в 1909 році вони випустили вже звичні для нас три бленди - вайт лейбл, ред лейбл та блек лейбл. Згодом вайт пропав і до наших днів дуже успішно дожили червоний та чорний пішоходи.

На 1920 рік віскі джоні волкер продавались вже більше ніж у 120 країнах світу, а у 50-х роках 19 ст він став займати лідируючу позицію по популярності і продажам серед усіх віскі світу. Так залишається і по нині.

У 1934 році також відбувається одна знакова подія. Компанія джоні волкер офіційно отримує статус постачальника королівського двору указом Короля Георга 5-го.

Ось і джоні волкер випускає своє бленди вже більше 150 років. Його можна не любити, його можна хейтити, але не поважати його точно неможливо. Сьогодні це найбільш популярний віскі у світі. На 2023 рік продалось 22,7 млн 9 літрових кейсів. Для порівняння найближчий конкурент - це Джек Деніелс - його продалось 14,6 млн 9 л кейсів. Ось така картина, шановне товариство.

Ну що, пропоную перейти до сьогоднішнього мого гостя - Блю Лейбл.

Вперше цей реліз був випущений у 1992 році. Його створив справжній майстер своєї справи - доктор Джим Беверидж, який в той час працював головним купажистом цього бренду. З 1 січня 2022 року його змінила Емма Волкер.

Блу Лейбл - це стиль віскі 19 століття. Джім Беверидж створюючи цей преміальний бленд, користувався записами того самого Александра Волкера 2
Для створення цього бленду майстер купажа працював з дуже витриманими спиртами. Як офіційно заявляють в Діажео, що там спирти 25 років до 60 років витримки. Хоча відверто це є НАС реліз і тому виключати той факт, що тут можуть бути і більш молоді спирти ми звичайно не можемо.

До складу Блу Лейбл входять 16 різних спиртів. Для порівняння - в ред лейбл - 40 спиртів різних дистилерій, а в блек лейбл - 35 спиртів.
Також є інформація що в блу лейбл 80% солодових спиртів та 20% - зернових.

Серцем купажа тут являється не типовий для інших лейблів - Карду - тут основною скрипкою виступає Роял Лохнагар. І ось саме тому Блу лейбл можна називати королівським віскі. )

Пропоную перейти до самої дегустації
Одразу скажу, тут не буде тієї схеми, якої я дотримуюсь у своїх оглядах.

Ідея полягає в тому, що спочатку треба зробити ковток холодної води, щоб заморозити свої рецептори і вже потім малесенькими ковточками дегустувати блу лейбл. І вже десь після третього ковточка можна оцінити ароматику та еволюцію смаку. Віскі прогріваючи ваші рецептори, почне розкриватись та дарувати вам насолоду.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке