Гоголівський край. Великі Сорочинці. Мандри Країною з Лілією Рубан

Описание к видео Гоголівський край. Великі Сорочинці. Мандри Країною з Лілією Рубан

Полтавщина - благодатний край з неповторним українським колоритом, знаменитими галушками і паровими варениками, з багатющею історичною та культурною спадщиною. Свого часу Микола Гоголь був зачарований тутешньою природою, самобутністю українського села і його жителів. Зараз цей край відомий як "Гоголівські місця".

У 25 кілометрах від полтавського Миргорода з середини XVIII століття привільно розкинулося акуратне село Великі Сорочинці. Майже чотириста років тут щорічно, а до початку XX століття і чотири рази на рік, проходить знаменитий Сорочинський ярмарок, так дивовижно і розмашисто оспіваний великим письменником - Миколою Васильйовичем Гоголем.

Саме в Великих Сорочинцях 1 квітня 1809 року в будиночку доктора Трохимовського народився Микола Гоголь. Перші дві дитини, які народилися у матері генія, не вижили, і за два місяці до пологів вона переїхала з фамільного маєтку Василівка до Великих Сорочинців під нагляд сімейного лікаря.

Через три дні після народження немовля охрестили в сорочинської Спасо-Преображенської церкві, побудованої в 1734 році гетьманом Данилом Апостолом у своїй резиденції. Храм - пам'ятник українського бароко, а понад сто ікон церковного іконостасу витонченої роботи дійшли до нашого часу в первозданному вигляді.

Великі Сорочинці — село в Миргородському районі Полтавської області. У давнину — Краснопіль, а з 1620-х років уже відоме під назвою Сорочинці. У цей час належало Ієремії (Яремі) Вишневецькому (до 1648 року).

У 1648 року утворена Сорочинська сотня Миргородськго полку. Тут з’являються маєтності козацької старшини. Володіння в Сорочинцях і в сусідньому Хомутці мав хомутецький сотник, пізніше миргородський полковник Павло Апостол, який 1659 року був і наказним гетьманом. Він скуповував у Миргородському полку землі.

У 1732—1734 роках у Сорочинцях на замовлення гетьмана Данила Апостола споруджується мурована Спасо-Преображенська церква у стилі бароко.
У 1925 року Великі Сорочинці перейменовано на Нероновичі (на честь Євгена Васильовича Нероновича). У 1931 року повернено попередню назву.

Щороку в останню суботу та неділю серпня в селі проходить Сорочинський ярмарок. З 1999 року він Указом Президента отримав статус загальнонаціоного заходу.

Ведуча - Лілія Рубан
Автор і продюсер - Лілія Рубан
Сценарій - Лілія Рубан, Влад Сакін
Режисер - Влад Сакін
Оператор - Мар'ян Ботвин
Монтаж - Михайло Кузьменко, Лілія Рубан
Директор проекту - Володимир Рубан
Менеджер з організаційних моментів - Ірина Шульга
PR - менеджер Лариса Манєк
Фотограф - Віктор Ковалевський
Production - Ruban Production™

Особлива подяка:
- Кисличенко Микола (Гоголь ) - екскурсовод, краєлюб;
- Подоляка Володимир - заслужений працівник культури;
- Валентина Міщенко - співачка;
- Ігор Крутько - музикант;
- Кузьмін Сергій- власник садиби зеленого туризму "Хутір Гоголя".

Комментарии

Информация по комментариям в разработке