Jak se dělá Staročeský Kabátův pecen

Описание к видео Jak se dělá Staročeský Kabátův pecen

Staročeský Kabátův pecen -- tradiční chléb z časů našich dědů a pradědů

V Pekárně Kabát vyrábíme 8 druhů chleba z různých typů mouky a s rozdílnou váhou, aby si každý zákazník mohl vybrat přesně ten chléb, který mu vyhovuje. Nicméně jeden chléb z naší produkce je více než výjimečný.
Staročeský Kabátův pecen je unikátní chléb. Je vyráběn tradičními postupy jako za časů našich dědů a pradědů. Již na první pohled je impozantní, neboť tříkilogramový pecen na pultech pekařství uvidíte jen velmi zřídka. A proč právě 3 kilogramy? Staročeské receptury dokládají, že právě tříkilový pecen je optimální z hlediska kynutí těsta, teploty a délky jeho pečení. Proto nelze nikdy docílit u standardního chleba menší váhy tak výborné, výrazné a zároveň typicky chlebové chuti jako právě v pecnu tříkilovém.
Stejně jako naši předkové používáme vlastnoručně vyráběný kvas. Těsto zaděláváme z prvotřídní pšeničné a žitné mouky českého původu (tvoří 50% těsta) a ze 49% kvasu. Do celé této směsi přidáváme ještě 1% kvasnic. Staročeský Kabátův pecen vyrábějí ručně naši zkušení mistři pekaři. A právě výrobní postup, kvalitní české suroviny a ruční výroba dělají z našeho pecnu chléb výjimečné a neopakovatelné chuti.
Kůrka Staročeského Kabátova pecnu je středně tuhá a dozlatova vypečená. Její tuhost je velmi důležitá, neboť zabraňuje vysychání chlebové střídy. Díky tomu vydrží náš pecen při správném skladování (v suchu, v plátnu či utěrce) čerstvý a chutný několikanásobně déle než běžné menší chleby. Optimálně vypečená kůrka je také jedním z důvodů, proč je chuť našeho pecnu tak výjimečná.
Ať už si koupíte celý Staročeský Kabátův pecen či jeho půlku (anebo čtvrtku), máte jistotu, že ochutnáte poctivý a tradiční český chléb, jaký pekly selky a hospodyně po mnoho generací.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке