Fabryka kotłów grzewczych - Fabryki w Polsce

Описание к видео Fabryka kotłów grzewczych - Fabryki w Polsce

Niska emisja, to problem, z którym zmaga się wiele miejscowości w Polsce. Dymiące kominy to nie tylko znak, że sezon grzewczy jest w pełni, to także sygnał, że powietrze, którym oddychamy może być dla nas szkodliwe.

Sposobów na rozwiązanie tego problemu szukają m.in. producenci kotłów grzewczych. Dziś odwiedzamy zakład produkcyjny firmy Rakoczy w Stalowej Woli, w którym m.in produkowane są kotły pozwalające w znaczący sposób zmniejszyć emisję szkodliwych pyłów do atmosfery.

Zobaczmy zatem jak przebiega produkcja.

Na początek odwiedzamy dział konstrukcyjny. To tutaj opracowana została technologia, dzięki której można było uzyskać tak dobre rezultaty.

Wydłużony obieg spalin oraz wysoka temperatura sprawiają, że szkodliwe pyły zamiast wydostawać się na zewnątrz przez komin, spalają się w komorze kotła.

Pierwszy etap produkcji, to przygotowanie detali. Laser z arkusza blachy wycina niemal wszystkie części potrzebne do wyprodukowania kotła.

Następnie na prasie krawędziowej wyginane są elementy konstrukcji.

Kolejny etap to spawanie płaszcza wewnętrznego wymiennika oraz obudowanie go płaszczem zewnętrznym. Pomiędzy nimi będzie krążyć woda, która po ogrzaniu trafi do instalacji zapewniającej ciepło w budynku.

Wszystkie elementy spawa robot. Tam gdzie nie jest w stanie dotrzeć, jego pracę uzupełniają doświadczeni spawacze.

Po spawaniu wykonywane są testy na szczelność. Do wymiennika pompowana jest woda, która pod ciśnieniem 5 bar będzie utrzymywana przez półtorej godziny. Jest to trzy razy większe ciśnienie od tego, które będzie występować w kotle podczas jego pracy.

Zastosowanie cylindrycznego kształtu komory spalania sprawiło, że można było ograniczyć ilość wykonywanych spawów, a co za tym idzie wydłużyć żywotność kotła oraz zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do wyprodukowania wymiennika aż o jedną trzecią.

Wnętrze komory wypełni wysokiej jakości ceramika żaroodporna, dzięki której dopalą się szkodliwe pyły, benzoalfapiren czy tlenki azotu.

Przed montażem wszystkie elementy trafiają do malarni. Najpierw detale są oczyszczane, a następnie malowane farbą proszkową. W piecu pomalowane detale są wygrzewane, dzięki temu warstwa lakieru zostaje utwardzona.
Ostatni etap produkcji, to montaż.

Kotły produkowane w Stalowej Woli, to jeden ze sposobów na walkę z zanieczyszczonym powietrzem. Jak widać dostępne są technologie gwarantujące znaczące ograniczenie emisji szkodliwych związków do atmosfery. Jednak same technologie niewiele zmienią, jeśli odpowiedzialność za jakość powietrza, którym oddychamy, nie weźmie każdy z nas.


Portal : https://fabrykiwpolsce.pl
Subskrybuj kanał: http://bit.ly/2trnVPE
Facebook: http://bit.ly/2ur7xLQ

Fabryki w Polsce to podróż po zakładach produkcyjnych znajdujących się na terenie Polski. Można więc śmiało powiedzieć, że zwiedzamy przemysł w Polsce. Inspirowaliśmy się popularnym programem „Jak to jest zrobione?”, znanym z telewizyjnego kanału Discovery. Co tydzień wspólnie z naszymi widzami odwiedzamy zakład produkcyjny, żeby sprawdzić jak przebiega wybrany proces produkcji. Co tydzień na nasz kanał trafia bowiem film dokumentalny, z którego dowiadujecie się jak produkowane są m.in. maszyny, zawiesia linowe, jachty, druty, okna, rozjazdy kolejowe, grzejniki, styropian itd. Pewnie interesuje was też, jak powstaje jedzenie? Na naszym kanale pokazaliśmy m.in. parówki, Pepsi, Prince Polo, paluszki, musztardy, keczup, majonez, sery i wiele innych. To niesamowite jak pasjonująca potrafi być produkcja. Tak wiele interesujących informacji niesie z sobą nauka i technika. Co tydzień bowiem poznajecie z nami ciekawostki, jakie kryją w sobie fabryki. Przed nami fabryka nie ma żadnych tajemnic.

A jeśli chcielibyście się dowiedzieć jak to działa, jak pracuje dana maszyna, jak funkcjonuje park rozrywki, jak uwarzyć piwo z popularnym browarem, śledźcie Fabryki w Polsce Extra. Nasz nowy format, który co jakiś czas publikujemy na kanale.

Odkrywajcie z nami nowe fabryki, w które obfituje cała Polska.
--
Sprawdź również nasze inne filmy, polecamy :
Jak produkowane są elektryczne kotły c.o. oraz pompy ciepła? - Fabryki w Polsce

Комментарии

Информация по комментариям в разработке