GDD2022 | Neuro-mozaika. Trzy wschodzące profile designu aby móc prosperować...| 07.07.2022r.

Описание к видео GDD2022 | Neuro-mozaika. Trzy wschodzące profile designu aby móc prosperować...| 07.07.2022r.

Dowiedz się jak neuro-różnorodność łączy się z projektowaniem skoncentrowanym na człowieku.

Podczas dyskusji prelegentki pochyliły się nad pojęciami design thinking, service design oraz neuro-różnorodności. Zwróciły również uwagę na zmiany w praktyce projektowania – do uwzględnianej już wcześniej dostępności fizycznej, starzenia się czy płci, dodaje się również szersze spektrum cech ludzkich, takich jak różnorodność emocjonalna i psychologiczna.


Prelegentki:
Katarzyna Jaros-Puzio - Interior Design Leader IKEA. W IKEA od 2000 roku, zaczynała jako projektantka wnętrz w Katowicach, obecnie pracuje w biurze głównym w Jankach. Odpowiedzialna za grupę projektantów wnętrz IKEA w całej Polsce, tworzy scenografie reklamowe i bierze udział w sesjach fotograficznych i filmowych. Brała udział w tworzeniu stron do Katalogu IKEA i wielu innych międzynarodowych projektach IKEA. Włączanie, wspólnota i dobro ogólne są częścią jej DNA. Świadome wybory, dbanie o środowisko naturalne stanowią o sile marki IKEA, z którą od lat się utożsamia.


Natalia Olszewska - teoretyk i praktyk z obszaru projektowania architektonicznego w oparciu o neuronauki i dane naukowe (neuroscience & evidence-based design). Doświadczenie w tym zakresie zdobywała m.in. współpracując z Hume, awangardowym studiem architektury i urbanistyki założonym przez architekta Itai Palti. Konsultowała projekty dla dużych firm oraz dla klientów indywidualnych. Posiada także ponad 10-letnią praktykę lekarską. Współzałożycielka Impronta, firmy konsultingowej, której misją jest poprawa ludzkiego doświadczenia w przestrzeniach architektonicznych i miejskich, poprzez integrowanie wiedzy neurobiologicznej w procesie projektowania architektonicznego. Współpracuje z Divercity+, międzynarodowym zespołem doświadczonych ekspertek i ekspertów, specjalizujących się w zarządzaniu różnorodnością i inkluzją społeczną, gdzie koncentruje się na projektowaniu włączającym.


Justyna Puchalska - Justyna pracując na międzynarodowym polu designu od 10 lat, miała głęboki wgląd zarówno w międzynarodowe trendy, jak i wymagania rynku lokalnego. Przez ten czas zdobywała szeroką wiedzę na temat projektowania strategii brandów i dostarczania projektów opartych na rozwiązaniach, które łączą kreatywność i strategię dla branż, takich jak: retail, beauty, fashion, czy food&drink. Działając na przecięciu funkcji projektanta i badacza, stanowisko Justyny może wspierać każdy zespół w dostarczaniu wnikliwych, skoncentrowanych na człowieku rekomendacji. Jej stanowisko nie zawsze było bezpośrednio związane z działaniami projektowymi. Przez otwartość na nowe technologie, często łączy biznes oraz naukę z kreatywnością.


Edyta Sadowska - Doktorka nauk społecznych, futurolożka, adiunktka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ekspertka Laboratorium Architektury 60+. W swojej pracy naukowej i popularyzatorskiej skupia się na przyszłości jako narzędziu do kształtowania teraźniejszości, redefinicjach pozwalających właściwie opisać otaczającą nas rzeczywistość oraz interdyscyplinarności warunkującej dialog. Łączenie kropek i poszerzanie horyzontu są dla niej fundamentem rozumienia świata.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке