Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu – Janusz Rosikoń

Описание к видео Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu – Janusz Rosikoń

Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu
Książka „Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu“ to kolejne dzieło tandemu autorskiego – reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia – z serii poszukiwań niezwykłych zjawisk religijnych. Poprzednie ich prace („Świadkowie Tajemnicy“ o relikwiach Chrystusowych, „Dowody Tajemnicy“ o fenomenach nadprzyrodzonych oraz „Tajemnice Graala“ o Kielichu z Ostatniej Wieczerzy) cieszyły się olbrzymią popularnością wśród czytelników.

Tym razem autorzy wyruszyli do Meksyku, by zobaczyć najczęściej odwiedzane sanktuarium na świecie (20 mln pielgrzymów rocznie) i opowiedzieć dzieje jednego z najbardziej niezwykłych wizerunków – obrazu Matki Bożej z Guadalupe, a zarazem opisać historię powstania w Ameryce Łacińskiej nowej cywilizacji, będącej mieszaniną elementów indiańskich i europejskich.

Przede wszystkim jednak autorzy skoncentrowali się na spotkaniach z naukowcami z różnych dziedzin – historykami, archeologami, chemikami, matematykami, astronomami czy optykami – którzy prowadzili badania naukowe nad obrazem z Guadalupe. Przyniosły one wiele niespodziewanych efektów, a ich wyniki okazują się niewytłumaczalne w świetle dotychczasowej wiedzy naukowej.

Książka w popularnej formie opowiada o zjawiskach sytuujących się na przecięciu kilku dziedzin: historii, religii i nauki. Dzięki bogato ilustrowanej szacie (ok. 300 kolorowych zdjęć) czytelnik może nie tylko przeczytać o różnych niezwykłych elementach egzotycznej rzeczywistości, ale zobaczyć ją na własne oczy w rozmaitych ujęciach.Stoi na Księżycu, zasłania sobą Słońce i okrywa się płaszczem Nieba…

Janusz Rosikoń
polski fotograf, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest współzałożycielem wydawnictwa Rosikon Press. Dokumentując rzeczywistość odwiedzał różne zakątki świata. Jego zdjęcia znajdują się w prywatnych kolekcjach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Kanadzie i w Polsce[2]. Jego zdjęcia opublikowały m.in. TIME Magazine, Newsweek, Schweizer Illustrierte, Reader’s Digest, Różaniec, Viva!.

Jeśli chcesz, żebyśmy produkowali więcej takich programów, ZASUBSKRYBUJ nasz kanał i PRZEKAŻ DAROWIZNĘ:

➤ Tradycyjnym przelewem:
PL 14 7065 0002 0652 4682 1704 0001
Fundacja Vide et Crede, ul. Eluarda 2, 54-019 Wrocław
tytułem: darowizna na cele statutowe, EWTN Polska
➤ Elektronicznie: https://ewtn.pl/chce-pomoc/darowizna/
➤ PayPal:
Polski: paypal.me/ewtnpl
English: https://cutt.ly/vp8ujAa
Português: https://cutt.ly/2p8y7Eb
➤ Patronite: https://patronite.pl/ewtn
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
EWTN Polska | Telewizja Wiekuistego Słowa | Oficjalny kanał
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - -
Oglądaj nas na:
➤ YouTube:    / ewtnpolska  
➤ Cyfrowych sieciach kablowych oraz TVK
➤ www.ewtn.pl
➤ Facebook:   / ewtnpolska  
➤ Twitter:   / ewtnpl  

Jesteśmy polską stacją, która należy do rodziny katolickich telewizji - EWTN. Naszym charyzmatem jest propagowanie nauczania i tradycji Kościoła katolickiego po to, by umożliwiać nam wszystkim duchowy wzrost. Codziennie transmitujemy modlitwy z Jasnej Góry, Niepokalanowa, produkujemy własne programy. Pierwszą stację w rodzinie katolickich telewizji EWTN założyła w 1981 r. klaryska klauzurowa Matka Angelica, ceniona i wspierana przez Jana Pawła II. „EWTN jest kluczem do przywrócenia znaczenia Kościoła rzymskokatolickiego” – mówił Jan Paweł II. Nasze programy są dostępne dla każdego. Finansujemy się dzięki darowiznom naszych Widzów, którzy chcą pomóc naszej misji.

-- Zastrzeżenia --
Wszystkie umieszczone materiały video, foto oraz transmisje live są chronione prawem, zabrania się rozpowszechniania i wykorzystywania ich we fragmentach lub całości bez zgody Fundacji Vide et Crede operatora EWTN Global Catholic Network w Polsce.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке