🔴 LIVE: Терміновий брифінг Петра Порошенка

Описание к видео 🔴 LIVE: Терміновий брифінг Петра Порошенка

Крім тем війни і партнерства однією з найбільш актуальних тем стала енергетика.

Якщо терміново не вжити заходів, у нас взимку буде ситуація, близька до енергетичної катастрофи. Я все-таки залишаюсь оптимістом і переконаний, що найбільш важких наслідків цієї катастрофи можна уникнути.

Який найцінніший ресурс для цього потрібен? Вам може здатися, що відповідь — гроші, але це не так. Сьогодні на засіданні Великої сімки було прийняте рішення про виділення 1 000 000 000 для підтримки України в частині енергозабезпечення. Додаткові кредити виділяють європейські банки. В рамках двосторонніх угод все, що можуть робити наші партнери, — це виділяти гроші, техніку, трансформатори, генератори, батареї, сонячні панелі, — усе, що здатне пом’якшити удар.
Тому мова не стільки про гроші, як про час.

Ми вимагаємо, щоб влада почала діяти просто ЗАРАЗ.

Які кроки треба зробити вже? Перш за все забезпечити місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування необхідною кількістю грошей, покласти на них відповідальність, а для цього забезпечити їх відповідним ресурсом. Дуже наполягаю, щоб наші вельможі з уряду вивчили уважно досвід передових місцевих адміністрацій, суб’єктів місцевого самоврядування, мерій, місцевих рад. Нам потрібно, щоб кожне ОСББ мало можливість закупити і встановити генератори для того, щоб забезпечити функціонування ліфтів, водопостачання, водовідведення і тепло.

Друге: уряд має терміново внести до Верховної Ради законопроєкт, яким повністю ліквідувати будь-які мита, ПДВ щодо обладнання, яке ми імпортуємо, аби дати можливість децентралізувати енергетику. Це можуть бути мініТЕЦ. І зробити це можливо шляхом об’єднання зусиль будинку, кварталу, району.

Людина може самотужки вкрутити лампочку з акумулятором, людина може поставити екофлоу. Набагато важче на балконі поставити генератор. Але вона точно не може забезпечити функціонування тепла, каналізації, води, ліфтового господарства тощо.

Така ж ситуація по економіці, по бізнесу, по тим, хто платить великі податки. Звісно, ті, хто міг, вже закупили генератори, газові станції, теплові насоси, сонячні батареї, акумуляторні батареї. Але якщо ви вішаєте це на бізнес, то і підприємцям треба полегшити отримання кредитних можливостей.

Ми маємо внести зміни в регулятивні документи. Якщо бізнес або об’єднання громадян прийняли рішення інвестувати у власну енергетичну безпеку, вони мають бути під страховим, фінансовим, енергетичним і регулятивним захистом держави. У них має бути спрощення правил проєктування, податкові канікули для тих, хто інвестує у системи диверсифікації енергозабезпечення і енергетичну децентралізацію.
Ми маємо приймати це негайно.

Ми окремо наголошуємо, що ключове слово як це вирішувати — це децентралізація. У жодному разі не можна передавати прокравшимся і некомпетентним міністерствам мільярди ресурсів. В першу чергу ми маємо дати можливість розвитку енергетичної інфраструктури місцевим радам. Бо вони ближчі до людей, вони знають в що вони інвестують, і з них легше спитати.

Окрема тема — акцизи на пальне. Їх ще не встигли підняти, а ціни вже підстрибнули. І не думайте, що це буде стосуватися лише автомобілістів. Це «універсальний податок» — машина, яка доставляє хліб, трактор в полі, який цей хліб вирощує. Весь бізнес, транспортна система. Буде поштовх інфляції, і народ України стане на 10% біднішим.

Влада каже, що це нібито вимога Європейського Союзу. Ще раз хочу наголосити: це суцільна, цинічна і тотальна брехня. Ви не знайдете жодної директиви, яка зобов’язує країну, яка тільки прагне вступити в Євросоюз, яка ще не має статусу членства, підвищувати податки на паливно-мастильні матеріали. Це буде дуже м’яка процедура, але після того, як Україна стане членом ЄС. Дуже сподіваюся, що нас візьмуть швидко, але тоді й поговоримо про те, що робити з гармонізацією податків. А зараз відкиньте цю ідею. Припиніть вбивати конкурентоздатність української економіки, припиніть розганяти інфляцію, штовхаючи людей у бідність.

Отже, ми чекаємо наступного парламентського тижня від уряду комплексний пакет законопроектів, який має стабілізувати, оптимізувати і захистити населення України від наслідків енергетичної кризи і ракетних атак російських орків по об’єктам критичної енергетичної інфраструктури.

Ми вимагаємо скасувати підвищення акцизів на паливно-мастильні матеріали, які заженуть вгору ціни на бензин та дизельне пальне. Ми наголошуємо: питання забезпечення надходжень державного бюджету має вирішуватись в рамках відкритого, публічного діалогу з суспільством, опозицією, шляхом формування національної коаліції, яка здатна взяти на себе ситуацію і щодо економіки, бо ми знаємо як. І щодо армії, бо ми щоденно і цілодобово працюємо на забезпечення Збройних сил. Думаю, що ви про це чудово знаєте. І, об’єднавшись, ми точно переможемо.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке