Програма “Психологічна допомога військовослужбовцям та їхнім родинам” - Олеся Борисова

Описание к видео Програма “Психологічна допомога військовослужбовцям та їхнім родинам” - Олеся Борисова

Олеся Борисова — психолог, кейс-менеджер мультидисциплінарної команди психологічної реабілітації військових, кандидат юридичних наук. Одна з розробників навчальної програми для психологів “Психологічна допомога військовослужбовцям та їхнім родинам”.

Головне з виступу під час Освітньо-професійної конференції “Належні практики психологічної допомоги у воєнний час” 1 березня 2023 року:

Історії війни — це історії тяжкі та страшні, які виходять за межі того досвіду, який ми маємо щодня. І психологам до цього необхідно бути готовими. Психолог має бути стійким до того досвіду, який принесе до нього в кабінет захисник або захисниця.
Головний інструмент психолога — це власне його стан, з яким він заходить до кабінету і йде до конкретної людини.
Як стати своїм для військового? Треба знати матчасть. Ви маєте розбиратися у зброї, знати умовно що таке “САУшка”, “евак” тощо.
Чого не варто робити в жодному разі у роботі з військовими? Не ставьте питань на кшталт “А що ти там робив на війні?”. Адже, воювати — це дуже особливе дієслово. Воювати — це багато всього: робити засідки, користуватися різними видами зброї, рити окопи, будувати бліндажі тощо.
Стосовно роботи з травматичним досвідом, то працювати дозволяє ефективно два методи — EMDR (десенсибілізація за допомогою рухів очей) і КПТ (когнітивно-поведінкова терапія).
Для членів родин військових потрібно пояснювати, що війна — це абсолютно протилежний досвід. У цивільному житті у кожного з нас є велика кількість цілей: розвиток, заробіток, досуг тощо. На війні треба тільки одне — вижити. А стосунки з побратимами — це той особливий зв’язок, що не має аналогів у звичайному житті.

Більше у самому відео
#psychology #hubz #ukraine

Комментарии

Информация по комментариям в разработке