Подружжя Фединських: Марія (басоля) та Юрій (торбан - бандура - кобза). Майстер Юрій Фединський володіє унікальною колекцією власноруч виготовлених традиційних музичних інструментів, почувши звук яких, віриш, що такі інструменти цілком могли жити самостійним життям у 17-18 ст. в Україні, бо голос і мова їхні без сумніву є українськими.
Підпишіться на канал: / @lookthatistheartist
Традицію і вірність, пам’ять і теперішнє, тендітність і боротьбу пов’язує в одне ціле творчість виконавців, які завітають до нас на початку зими. Українську та європейську музику бароко та ренесансу, а також фольклорну музику оповідатимуть на концерті голосами бандури, торбану, басолі да ґамба та жіночого вокалу двоє музикантів: Юрій та Марія Фединські. Юрій є нащадком українських емігрантів, що свого часу тікали від сталінського терору та оселилися в США. Американець за народженням, він обрав повернутися до України і оселитися на Полтавщині у 2005 році. З тих пір Юрій та його дружина Марія безперервно займаються дослідженням, створенням та поширенням кобзарської традиції. Україна, Європа, Америка є повсякчасним майданчиком кобзарювання Фединських.
Автентичність музики та водночас ексклюзивність заходу підкреслюватиме колекція різновидів інструментів авторства Юрія. Крім музичної частини, на глядачів чекає розмова про Україну як частину Європи, діаспорні зв’язки митців та потреби під час війни.
❤️Станьте СПОНСОРОМ нашого каналу (це - 0.80$ на місяць) і ДОПОМОЖІТЬ нам створювати ЯКІСНИЙ 🇺🇦 УКРАЇНСЬКИЙ контент, підтримайте УКРАЇНСЬКУ культуру:
/ @lookthatistheartist
Зміст:
00:00:00 - вступне слово
00:16:00 - Ісусе прекрасний. Кант Дмитра Туптало
00:25:24 - «Come again» Джон Доуленд Ноти
00:35:22 - «Не впізнала»
00:47:09 - народні танці у записі Лисенка
00:52:04 - пісня «Ой ви галки»
01:00:14 - Зелені рукава
01:04:34 - старовинний кант
01:10:05 - Дума поминальна, Федір Безрідний
01:22:45 - З нами Бог
01:30:13 - Слава Королеві!
Юрій Фединський, керівник і продюсер Крячківського сільського гурту, а також організатор «Кобзарського табору», який приймає фестиваль в Крячківці. Він походить із Raleigh, Північна Кароліна, США, де виріс.
Юрій вивчав класичне фортепіано в Університеті Східної Кароліни, але завжди цікавився низкою музичних жанрів, включаючи традиційний фольк, джаз, старовинну та популярну музику. Багато років провів в українській діаспорі, навчаючись грі на бандурі у Юліана Китастого та в Українській капелі бандуристів. У 23 роки Юрій продовжив навчання у Київській та Львівській музичних консерваторіях у таких велетнів як Василь Герасименко, Мирослав Скорик та Роман Гриньків. Згодом він приєднався до популярного гурту «Гайдамаки», а згодом сам брав участь у створенні етно-фольклорних гуртів «Карпатіяни» та «Хорея Козацька» у Києві. Десять років вивчав кобзарську традицію у Тараса Компаніченка, а також інструментобудування у «Київському кобзарському цеху».
Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS
Наш Telegram: https://t.me/Looktheartist
Наша Viber-спільнота: http://surl.li/koubu
Згодом Юрій поїхав з Києва в невелике село Крячківка на Полтавщині, щоб навчатися співу в групі «Древо», а також виховувати сім’ю з шести осіб у здоровому середовищі. Протягом останніх десяти років основний проект Юрія «Кобзарський табір» присвячений традиційній музичній освіті. Юрій активно сповідує кобзарську традицію, подорожуючи Україною, а також за кордоном. Нещодавній проект «Кобзарювання Нового Світу» став причиною продовження гастролей по США та Канаді.
Гурт села Крячківка – останній проект Юрія, створений для того, щоб поділитися творчістю Кобзарського табіру, представити світові музичну та танцювальну культуру Полтавщини.
#торбан #бандура #кобза #музикабароко #Repatriot #JurijFedynskyj #ЮрійФединський
Информация по комментариям в разработке