RIJEKA vs HAJDUK 0:3 (34.kolo, HT Prva liga 21/22)

Описание к видео RIJEKA vs HAJDUK 0:3 (34.kolo, HT Prva liga 21/22)

Nogometaši Hajduka uvjerljivom su predstavom i pobjedom od 3:0 odradili gostovanje na Rujevici, u 34. kolu HT Prve lige. Time se Hajduk primaknuo vodećem Dinamu na samo bod minusa, ali Dinamo tek mora odraditi utakmicu ovog kola, protiv Osijeka na maksimirskom stadionu.

Hajduk je vrlo brzo poveo i to nakon što je domaći igrač Krešić rukom blokirao udarac Krovinovića unutar šesnaesterca. S bijele točke miran i precizan je bio Marko Livaja koji je time realizirao jubilarni deseti prvenstveni jedanaesterac ove sezone.

Rijeka je vrlo teško dolazila do suparničkog šesnaesterca i jedino je dobre pokušaje imao Vučkić koji je dva puta zaprijetio udarcima iz daljine. Hajduk je, s druge strane, djelovao konkretnije i opasnije, a vodstvo je povećao u 37. minuti, opet zahvaljujući Livaji.

Prvi strijelac Lige je došao do lopte na 15 metara od suparničkih vrata te je lijepo naciljao za 2:0. Bio je to njegov 25. prvenstveni pogodak ove sezone. Nije to bio kraj splitskih naleta u prvom dijelu jer je u 41. minuti Mikanović povećao na velikih 3:0.

Rijeka je novi udarac primila u 55. minuti kada je Josip Drmić zaradio isključenje zbog udaranja laktom suparničkog igrača Simića. U mnogo mirnijem ritmu prošao je ostatak utakmice, a Splićani su bez problema sačuvali prednost i pobjedu.

Zanimljivo je navesti kako je time svaka od četiri međusobne utakmice Rijeke i Hajduka ove sezone u HT Prvoj ligi završavala pobjedama gostiju.

Ove će dvije momčadi opet igrati 26. svibnja, kada će Split biti domaćin finalnoj utakmici SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

HT Prva liga, 34. kolo: Rijeka - Hajduk 0:3 (Livaja 13.-11m, 37., Mikanović 41.)