Хто назвав загиблих "Небесною сотнею" і як з'явилась "Плине кача"

Описание к видео Хто назвав загиблих "Небесною сотнею" і як з'явилась "Плине кача"

Незважаючи на трагічність, жертви та кров, Майдан 2013-2014 років став яскравим проявом народної творчості та креативності українців.

Тут зародилися образи, символи та архетипи, які вже увійшли в підручники історії, і стали в один ряд з державною символікою.
Криваві кадри з центру Києва наприкінці лютого 2014-го вражали своєю монументальністю, фаталізмом і впертістю, що межувала з ірраціональністю.

Майдан став сучасною калькою архаїчної Запорізької Січі.
У технологічному 21 столітті весь світ побачив – неможливо перемогти людей з бутафорськими дерев'яними щитами, якщо вони об'єднані спільною ідеєю.

Цю ідею після Майдану сформулювали так: “Freedom is our religion”. Англомовне гасло, за допомогою якого Україна досі намагається достукатися до раціонального Заходу, красувалося кілька років на величезному банері, що закривав згорілий Будинок профспілок.
Те, що починалося як Євромайдан в кінці листопада 2013 року, переросло в Революцію Гідності.

У шосту річницю масових розстрілів в центрі столиці “Українська правда” з'ясовувала, хто придумав терміни “Небесна Сотня”, “Революція Гідності”, і як впроваджували в культурний код Майдану та України лемківську пісню “Плине кача”.

Детальніше: https://www.pravda.com.ua/articles/20...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке