ФОП для фрілансера 🟢 Це потрібно знати

Описание к видео ФОП для фрілансера 🟢 Це потрібно знати

Як працювати з документами і інвойсами. Як правильно рахувати дохід, Як платити податки ФОПу ІТшнику і як виводити кошти з-за кордону.

Ще відео на цю тему:
👉 Реєстрація ФОП онлайн →    • Реєстрація ФОП онлайн в Дія 2023 🟢 По...  
👉 Все про ФОП 3 групи →    • Все про ФОП 3 групи ⚠️ Важливі зміни ...  
👉 Все для ФОП - початківця →    • Все для ФОП - початківця ⚠️ Це потріб...  

Шаблони інвойс/акт/рахунок → https://t.me/Zrobleno_buhgalter/138

Список КВЕД для ФОП IT - направлення
62.01 - Комп’ютерне програмування (Основний)
62.02 Консультування з питань інформатизації;
62.03 Діяльність із керування комп’ютерним устаткованням;
62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем;
63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність;
63.12 Веб-портали
63.99 Надання інших інформаційних послуг;
58.29 Видання іншого програмного забезпечення;
58.21 Видання комп’ютерних ігор;
74.10 Спеціалізована діяльність із дизайну
70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування
73.11 Рекламні агентства

🕒 0:00 — Вступ #Зроблено
🕒 0:24 — Чи потрібно відкривати ФОП?
🕒 01:00 — Чи перевіряють минуле ФОП?
🕒 01:28 — Яку систему оподаткування обрати?
🕒 02:19 — Як обрати КВЕДи?
🕒 03:12 — Первинні документи
🕒 05:31 — Який банк обрати?
🕒 07:40 — Міжнародні платіжні системи
🕒 09:20 — Як вивести валюту?
🕒 09:59 — Як сплачувати податки?
🕒 10:54 — Податкове резидентство
🕒 12:05 — Підпишись на канал

❗️ Консультація Бухгалтера в Telegram — https://t.me/Zrobleno_bot
😈 Читайте Telegram канал — https://t.me/Zrobleno_buhgalter
👀 Зацініть Instagram —   / zrobleno_buhgalter  
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

Чи потрібно відкривати ФОП, якщо ти працюєш на фрілансі? Якщо є думки про реєстрацію, то точно є діяльність і доходи. Все розвивається, правила змінюються і вести підприємницьку діяльність потрібно по закону. Якщо у майбутньому Ви захочете придбати будинок, квартиру чи авто, зробити великі інвестиції, то Вас обов'язково запитають про джерело доходів. І тоді, якщо Ви ФОП, то ніяких проблем не виникне, щоб користуватись своїми доходами вільно.
Серед фрілансерів ходить міф, що якщо я зареєструю ФОП, то можуть перевірити, якою діяльністю я займався до цього і нарахують податки на ті доходи, які отримував до реєстрації. Так ось ні. Ваші особисті рахунки не мають ніякого відношення до Вашого ФОП і реєстрація ФОП ніяк не впливає на діяльність, яку Ви вели до цього.
Яку систему оподаткування обрати? Самим вірним рішенням буде обрати 3 групу і платити 5% єдиного податку від доходу.
Так, інснує варіант роботи і з 2 групою. Але на 2й групі Ви зможете надавати послуги лише ФОПам, фіособам на території України та ТОВкам на спрощенній системі оподаткування. Безперечним плюсом 2ї групи є фіксований податок в незалежності від доходу, але ж про будь які оплати з-за кордону і через міжнародні платіжні системи на 2й групі потрібно забути. Тому краще одразу відкривати 3 групу, тому що перехід на неї в майбутньому займе зайвий час, а це може обійтися Вам втраченими контрактами. Як обрати КВЕД? Перш ніж подавати заявку на реєстрацію, потрібно обрати КВЕДи. Простими словами - це коди, які позначають чим саме Ви займаєтесь.
Я залишу у дописі до цього відео список кведів, які повністю покривають IT сферу, а також суміжні сфери діяльності. І також, якщо Ви вже там, прошу Вас поставити лайк цьому відео, це допоможе просуванню нашого каналу. Закон ніяк не регламентує максимальну кількість КВЕДів. Водночас немає потреби вказувати види діяльності, за якими ви не плануєте отримувати прибуток. Додати КВЕД, якщо що, можна в будь-який момент через портал «Дія». Інструкція як додати квед тут.
Які первинні документи потрібні? Це договір - це документ, який регламентує правила роботи між замовником і виконавцем послуг. В IT-індустрії предмет договору - це програмна розробка, верстка, тестування, просування і т.д . Договір виконує функції захисту інтересів замовника і розробника при реалізації технічного завдання. У разі виникнення суперечок між сторонами з приводу виправлення багів, змін ТЗ протягом спринту, помилки при роботі інтегрованих систем - договір допомагає вирішити проблемні питання шляхом переговорів. На основі договору , Вам виписується Рахунок або інвойс. Рахунок для українських клієнтів, а інвойс для іноземних.
Акт виконаних робіт потрібен тоді, коли приймаєте кошти від Українських компанії. Він потрібен їм, в першу чергу, для коректного ведення бухгалтерії, тому будьте готові його надати після кожної оплати. Чи потрібні Вам всі ці документи? І так, і ні. Так, тому що банк у Вас може запросити документ для підтвердження походження коштів і, в такому випадку, краще щоб у Вас був договір або інвойс. Але, найчастіше, ці документи просить саме замовник, тому що, повторюся, якщо це компанія, то вимоги до бухгалтерії у них серйозніші і це просто звичайна необхідність..

Комментарии

Информация по комментариям в разработке