Niebezpieczna DYNAMIKA rynku. Scenariusz na kolejne 6 miesięcy dla giełd, surowców i walut

Описание к видео Niebezpieczna DYNAMIKA rynku. Scenariusz na kolejne 6 miesięcy dla giełd, surowców i walut

W kolejnym odcinku #cyklicznieORynkach omawiamy możliwe scenariusze przed wyborami w USA, które zbliżają się wielkimi krokami. Czy Sezonowość znowu zadziała jak w zegarku? #promocja Partnerem nagrania jest @CMCMarketsPolska #giełda #pln #miedź

Więcej od CMC Markets - https://bit.ly/cmc-yt-23
Śledź Daniela na X -   / dan_kostecki  

Aktualna propozycja dostępu Premium: https://squaber.com/l/oferta-dostepu-...
Program partnerski Squabera: https://squaber.com/l/program-partnerski
Spółki WIG20: https://squaber.com/pl/pulpit/1
Instrukcja obsługi: https://squaber.com/l/instrukcja-obsl...
Uniwersytet Giełdowy: https://edukacja.squaber.com/szkoleni...
Najbliższy webinar: https://edukacja.squaber.com/webinaria
Analizy spółek: https://squaber.com/pl/analysis
Tabela spółek: https://squaber.com/pl/stocks-table?c...
Blog Squabera: https://blog.squaber.com

00:00 Przywitanie
00:50 Dziwne rzeczy na miedzi
05:30 Rośnie dynamika rynku
07:30 50 USD na srebrze? Co ze złotem?
10:35 Wzrost gospodarczy w USA vs konsument
16:25 Cykl rotacji aktywów a dolar
24:25 Dlaczego wszystko rośnie?
27:00 Polski złoty a meksykańskie peso
34:30 Scenariusz na kolejne 6 miesięcy

Niebezpieczna dynamika rynku, która sugeruje napływ inwestorów szukających wysokich stóp zwrotu i silnej rotacji między aktywami może być przesłanką do lokalnego szczytu. Scenariusz na kolejne 6 miesięcy dla giełd, surowców i walut omawiany jest przez Daniela Kosteckiego z CMC Markets oraz Marcina Tuszkiewicza ze Squaber.com

Ze względu na silne wzrosty surowców, które wypełniły już oczekiwaną zmienność, można z niepokojem patrzeć na aktualne wyceny rynkowe. Z drugiej strony, koszt pozyskania pieniądza dopiero zostanie obniżony, tj. stopy procentowe spadną, a to powinno dalej napędzać rynki. Szczyt PKB powinien mieć miejsce w 2 kwartale 2024 roku, a co za tym idzie, gotówkowa faza cyklu rotacji aktywów, mogłaby się pojawić w okolicach końcówki wakacji

Gotówkowa faza cyklu rotacji aktywów charakteryzuje się przenoszeniem inwestycji z bardziej ryzykownych aktywów, takich jak akcje, do bezpieczniejszych i bardziej płynnych aktywów, takich jak gotówka lub jej równoważniki. Oto kluczowe cechy tej fazy:

- Zwiększona awersja do ryzyka - Inwestorzy mogą przechodzić do gotówki w odpowiedzi na wzrost niepewności na rynkach lub oczekiwane pogorszenie warunków gospodarczych. Jest to obronna strategia mająca na celu ochronę kapitału przed potencjalnymi stratami.

- Płynność - Gotówka oferuje najwyższą możliwą płynność, co jest atrakcyjne w czasach niepewności. Umożliwia inwestorom szybką reakcję na zmiany na rynku i łatwość w przeprowadzaniu transakcji bez istotnego wpływu na ceny.

- Niskie zyski - Chociaż gotówka jest bezpiecznym schronieniem, często oferuje niskie lub zerowe stopy zwrotu, zwłaszcza w porównaniu z bardziej ryzykownymi aktywami. W okresach niskich stóp procentowych, realna wartość gotówki może nawet maleć z powodu inflacji.

- Oczekiwanie na lepsze okazje - Inwestorzy trzymający gotówkę często czekają na bardziej korzystne warunki inwestycyjne, aby ponownie zainwestować swoje środki w aktywa o wyższym ryzyku, ale też potencjalnie wyższym zwrocie. Faza gotówkowa może być zatem czasem obserwacji i analizy rynku w poszukiwaniu nowych możliwości.

- Zmniejszenie ekspozycji na rynek - Przechodzenie do gotówki może również być wynikiem strategii zdywersyfikowanego zarządzania portfelem, gdzie inwestorzy chcąc zminimalizować ryzyko, systematycznie redukują udział bardziej zmiennej części swojego portfela na rzecz gotówki.

Podsumowując, gotówkowa faza cyklu rotacji aktywów jest typowo konserwatywnym podejściem, które pojawia się w odpowiedzi na percepcję zwiększonego ryzyka rynkowego lub w strategicznym przeniesieniu środków w celu oczekiwania na korzystniejsze warunki inwestycyjne.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке