Szlak Karpacki | część 2 | Wiaty, chatka i odwiedziny na szlaku (boczek i kiełbasa z ogniska!)

Описание к видео Szlak Karpacki | część 2 | Wiaty, chatka i odwiedziny na szlaku (boczek i kiełbasa z ogniska!)

2 część wędrówki niebieskim Szlakiem Karpackim, odcinek Ustrzyki Górne - Grybów przez Bieszczady i Beskid Niski. Po drodze Wielka Rawka, a potem grzbiet graniczny. Wspaniałe noclegi pod wiatami, jedna chatka i jeden raz w namiocie. Na tym odcinku odwiedził mnie Krzysiek z kanału ‪@Igdziestamsieidzie‬ Przyniósł kiełbasę i boczek, a także rozpalił ognisko! Wędrowaliśmy razem jeden dzień, zaliczyliśmy dwa wspólne noclegi. Film Krzyśka możecie już obejrzeć, publikujemy synchronicznie!    • Wokół Szlaku Karpackiego || #1 Zebrow...  

Polecam ciekawe artykuły:
o dynamice górnej granicy lasu w Bieszczadach Zachodnich: https://rcin.org.pl/Content/120334/PD...
o sukcesji roślinności w Bieszczadzkim PN:
https://www.bdpn.pl/dokumenty/rocznik...

Opis szlaku:
Cała wędrówka zajęła mi 2 tygodnie. Rozpoczęłam po południu 1 maja w Rzeszowie i skończyłam 15 maja przed południem w Grybowie.

Szlak jest przepiękny jeden z najlepszych w Polsce i bardzo interesujący, choć przebiega przez tereny, które mają tragiczną i smutną historię - dawniej okolica było gęsto zaludniona przez Rusinów, którzy zostali wysiedleni. Uroda Puszczy Karpackiej, względna pustka i brak tłumów to największe atuty szlaku. Można po drodze zobaczyć stare cerkwie i cmentarze. Chcąc nocować pod dachem trzeba odchodzić od szlaku. Najlepsze doświadczenie gwarantuje wędrówka z namiotem. Na drugiej części szlaku jest wiele wiat, w których można nocować.

Oficjalnie szlak nie ma nazwy, jest to po prostu niebieski szlak Rzeszów - Grybów. Szlak Karpacki to jego zwyczajowa nazwa, odziedziczona po przedwojennym Głównym Szlaku Karpackim, którego fragmenty zawiera. Niekiedy fragment wzdłuż granicy ze Słowacją nazywa się Szlakiem Granicznym (ale takich mamy w Polsce więcej), czasem im. Kazimierza Pułaskiego.

Oznakowanie na większości szlaku jest bardzo dobre, jedynie w obszarze działania PTTK Przemyśl są miejsca dawno nie znakowane, które trochę zarosły, ale nawigacja w telefonie pomaga uniknąć błądzenia i znaleźć alternatywne przejście w nielicznych miejscach, gdzie trudno się przebić.


Pierwsza część: https://acrossthewilderness.blogspot....
Relacja z drugiej części: https://acrossthewilderness.blogspot....

Można wesprzeć mnie na Patronite: https://patronite.pl/agnieszkazebradz...

Moi Patroni:
Tomasz Kowalski
Marek Siek
Marcin Pająk
Robert Toczek
Patrycja Popek
Bernarda Snoch
Roman Krawczyk
Małgorzata Koczy
Anka Sekulska
Olga Wołodźko
Maria Bo
J.L Suchożerbski
Dominic Wilk
Joanna Borzymowska
Oktawian Ceglarek
Piotr S-s
Zbyszek Osiak
Robert Sobottka
Sebastian Cichoń
Kinga Zych
Anna Pyszniak
i 9 anonimowych

Комментарии

Информация по комментариям в разработке