Przyszłość przyrody. NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT. Małgorzata Lebda i Michał Książek w Big Book Cafe

Описание к видео Przyszłość przyrody. NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT. Małgorzata Lebda i Michał Książek w Big Book Cafe

Ten film to zapis jednego z 200 spotkań, jakie co roku odbywają się na scenach Big Book Cafe.
Chcesz mieć dostęp do wszystkich i oglądać o dowolnej porze?
Dołącz do Patronek i Patronów Fundacji "Kultura nie boli" i korzystaj ze wszystkiego, co robimy z miłości do czytania.
Spróbuj! https://patronite.pl/bigbookcafe

NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT. Przyszłość przyrody. Małgorzata Lebda i Michał Książek w Big Book Cafe

W cyku „Nowy wspaniały świat” snujemy potencjalne i alternatywne scenariusze rozwoju naszego świata. Tym razem MAŁGORZATA LEBDA i MICHAŁ KSIĄŻEK rozmawiali o przyszłości przyrody i naturze jutra. Czy poezja i wyobraźnia mogą mieć wpływ na dalsze losy natury? Jaką przyszłość relacji człowieka z innymi istotami prognozują dzisiejsze tendencje i czy to, co nas czeka, zostało już kiedyś opisane w literaturze? Jakie pozytywne scenariusze są możliwe? Czy nasilające się efekty zmian klimatycznych zmieniają naszą wrażliwość? Czy przyszłość ma szansę być bardziej zrównoważona? Ile mam czasu, by uruchomić potencjał wyobrażania sobie lepszej koegzystencji z innymi gatunkami? A może nic złego w tym, że kiedyś nie będzie nas, ale pozostanie las? Nasi goście poszukiwali odpowiedzi pomiędzy fantazją, fikcjami literackimi a zjawiskami, które badali i poznali z bliska. Rozmowę prowadziła Paulina Wilk.

Cykl NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Małgorzata Lebda — poetka, doktor nauk humanistycznych i sztuk audiowizualnych. Wydała tom „Granica lasu”, a w 2016 roku ukazała się jej czwarta książka poetycka zatytułowana „Matecznik”. Laureatka Nagrody im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Orfeusz" za najlepszy tom poetycki 2016 roku. Nauczycielka akademicka. Ultramaratonka i taterniczka, fotograficzka. Dorastała w beskidzkiej wsi Żeleźnikowej Wielkiej.

Michał Książek — poeta, reportażysta, podróżnik, kulturoznawca, leśnik, ornitolog, a także przewodnik syberyjski. Kilka lat spędził w Jakucji. Najwięcej publikował w „Polityce”, ale też w „Lesie Polskim” czy w „Twórczości”. Współpracownik kwartalnika „Przekrój”. Za debiutancki „Jakuck” był nominowany do Literackiej Nagrody Gdynia, za wiersze „Nauka o ptakach” nagrodzony Silesiusem oraz nominacją do Nike. Za „Drogę 816” otrzymał białostocką Nagrodę Literacką im. Kazaneckiego. Rzecznik mchów i porostów.

Subskrybuj nasz kanał. Oglądaj ważne wydarzenia ze świata literatury i autorskie rekomendacje książkowe.

Więcej o Big Book Cafe i działaniach w centrum innowacji literackich tutaj: https://bigbookcafe.pl/

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z wydarzeniami literackimi:
https://bigbookcafe.pl/newsletter/

Комментарии

Информация по комментариям в разработке