Шумлять сусіди, що робити ? Адвокат відповідає.

Описание к видео Шумлять сусіди, що робити ? Адвокат відповідає.

Адвокат Болтик Антон Сергеевич
тел.: (099) 453-19-56 (viber, telegram)
(093) 595-59-66
  / advokatboltik  
  / advokat_boltik  
E-mail: [email protected]

Забезпечення права особи на захист від шкідливого впливу шуму передбачено Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4....
Так, передбачено, що у нічний час із 22:00 до 8:00 години забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 21:00 до 8:00 години, а у святкові та неробочі дні - цілодобово.
Відповідно до ст.73 (святкові та неробочі дні) Кодексу законів про працю України встановлено святкові дні.
Згідно ст. 63 Кодексу законів про працю України при п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні - один вихідний день. Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п'ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.
Якщо у Вас передбачається проведення ремонтних робіт у неробочі дні, що робити ?
У цьому випадку власник або орендар зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.
Порядок дій при порушенні норм тиші :
Для початку необхідно вирішити конфлікт мирним шляхом, переговорити із порушниками, попередити про відповідальність та Ваші наміри у випадку продовження порушення Вашого права. Також, повідомте, що за порушення норм тиші передбачено конфіскація звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів та інших предметів порушення тиші.
Якщо ж Ваші дії не призвели до бажаного результату, необхідно знайти свідків порушення норм тиші та викликати патрульну поліцію. Подати письмову заяву із поясненнями працівникам поліції.
За ч 1 та ч 2 ст. 182 КУпАП мають право складати протокол працівники поліції, а розглядати протокол та притягати до відповідальності за ч 1 також працівники поліції та адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад.
За ч. 2 ст. 182 КУпАП розглядають такий протокол районні суди.
Відповідальність за порушення норм тиші:
Відповідальність за ч. 1 ст.182 Кодексу України про адміністративні правопорушення штрафом від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 грн. до 255 грн.);
штрафом на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності від 15 до30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 грн. до 510 грн.).
За повторне вчинення такого порушення протягом року передбачено:
накладення штрафу на громадян від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.

Знайте свої права !

#адвокатболтик #шум #соседи

Комментарии

Информация по комментариям в разработке