Jak działa aparat na zęby (i dlaczego tak wolno)

Описание к видео Jak działa aparat na zęby (i dlaczego tak wolno)

Kto nie chciałby mieć olśniewającego uśmiechu? Aparat na zęby pomaga także w przypadku poważniejszych problemów, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie w późniejszym życiu, jak chociażby wady zgryzu. Krótko mówiąc, zadaniem aparatu ortodontycznego jest wywieranie odpowiedniego nacisku na zęby w celu przesunięcia ich do poprawnej pozycji w jamie ustnej.

Niemal w każdym gabinecie stomatologicznym i ortodontycznym wiszą tablice demonstrujące poprawny układ zębów i ich nazwy. większość z nas ma niewielki albo znaczny przodozgryz lub tyłozgryz, co wynika z niepoprawnego ułożenia szczęki i żuchwy. Aparat może skorygować tę wadę. Na czym dokładnie polega działanie tego metalu w naszych ustach? I dlaczego w ogóle potrzebny jest nam aparat?




CZAS:

Kim jest ortodonta 0:50

Dlaczego potrzebujemy aparatu na zęby? 1:38

Do czego służy rozszerzacz? 2:03

Budowa aparatu 3:30

W jaki sposób to żelastwo prostuje zęby? 5:18

Dzięki aparatowi wasze zęby są silniejsze! 6:37

Co się dzieje po zdjęciu aparatu? 7:12



#aparatnazęby #zdrowezęby #jasnastrona



STRESZCZENIE:

W większości przypadków pacjentami ortodontów są nastolatkowie, ale coraz częściej także dorośli postanawiają skorygować swój zgryz.

Jeśli na przykład ktoś w waszej rodzinie miał krzywe zęby, niewykluczone, że i was to spotka. Albo kiedy długo ssaliście kciuk czy smoczek w dzieciństwie, może to wpłynąć na wyrastanie mleczaków.

Zadaniem rozszerzacza jest rozciągnięcie kości i chrząstki podniebienia twardego, zanim przestaną rosnąć. Dlatego powinno się go zakładać, gdy pacjent nie ma jeszcze ukończonych czternastu lat. Rozszerzacz zapobiega stłoczeniu zębów i koryguje jamę ustną w taki sposób, żeby przygotować miejsce na aparat.

Pacjenci często odczuwają ucisk na zęby trzonowe i niekiedy dyskomfort w zębach, w okolicach nosa, oczu, a nawet skroni.

Sam aparat wygląda niepozornie, ale składa się z kilku części, dzięki którym może wykonywać swoją pracę, takich jak: materiał klejący, zamki, łuki druciane, ligatury, separatory, gumki ortodontyczne.

Łuk odgrywa kluczową rolę w przesuwaniu zębów. Co prawda drut jest sztywny, ale temperatura w waszej jamie ustnej sprawia, że staje się elastyczny.

Zęby to kości. Widać tylko ich górną część. Pozostała znajduje się w dziąsłach, które są wystarczająco miękkie, żeby zęby mogły się przesuwać.

Poza wyprostowaniem zębów i prawidłowym ustawieniem szczęk, noszenie aparatu ortodontycznego daje dodatkową korzyść. Dzięki niemu wasze zęby są mocniejsze.

Minęły dwa lata i co dalej? Co się dzieje z zębami po zdjęciu aparatu? Ortodonta zdejmie wszelkie gumki, łuki i ligatury.

Prawdopodobnie tuż po zdjęciu aparatu czeka was solidne czyszczenie zębów jeszcze w gabinecie, żeby lekarz mógł usunąć resztki kleju.



Muzyka: Epidemic Sound https://www.epidemicsound.com/

Użyte materiały (zdjęcia, filmy i inne) pochodzą z:
https://www.depositphotos.com
https://www.shutterstock.com
https://www.eastnews.ru
___
Subskrybuj Jasną Stronę
https://bit.ly/2n9VrJj

___
Zasubskrybuj nasze kanały:

5-minutowe Sztuczki
https://bit.ly/2J4IN8l
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIEWCZYN
https://bit.ly/2txVU7w
5-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI
https://bit.ly/2F40z7V
PRAWDZIWE HISTORIE
https://bit.ly/2J3Cdis

Комментарии

Информация по комментариям в разработке