Львів 2023: на трамваї N8 з Сихова в центр, проспект Червоної Калини, найвищий будинок у Львові

Описание к видео Львів 2023: на трамваї N8 з Сихова в центр, проспект Червоної Калини, найвищий будинок у Львові

‪@LvivDepo‬#Львів #Lwów #Lviv #لفيف #ЛьвівДепо
Львів 2023: на трамваї N8 з Сихова в центр, проспект Червоної Калини найвищий будинок у Львові 15 квітня 2023 р.
Відтепер маєте можливість подякувати команді Львів Депо не лише на словах ;)
В гривнях https://send.monobank.ua/jar/4T2eRpdzvh
В $ доларах https://send.monobank.ua/jar/4UB2YkzTAb
В € євро https://send.monobank.ua/jar/6m7DiDS5LA
Підтримавши нас, Ви зможете отримувати більше задоволення від контенту, а ми зможемо показати Вам більше цікавих місць! :) І не тільки географічних ;)

«Трамвай на Сихів» — трамвайна лінія, що сполучає трамвайну мережу Львова із житловим масивом Сихів. Збудована протягом 2014—2016 років, офіційне відкриття і запуск лінії відбулися 17 листопада 2016 року. Лінія сполучає район двома трамвайними маршрутами із центром та Головним залізничним вокзалом.
Сихів є найбільшим житловим масивом Львова з населенням понад 100 тисяч осіб. Реалізацію проєкту прокладання трамвайної лінії на Сихів розпочато у 2008 році із планованим завершенням 2011 року (до початку чемпіонату Європи з футболу), однак через брак коштів заморожено. У липні 2014 року почалося будівництво трамвайної лінії від ринку Санта-Барбари (кінець проспекту Червоної Калини) до вулиці Стуса.
Колія проходить вулицею Стуса та проспектом Червоної Калини. Крім того існують також плани прокладення гілки вулицею Вернадського від вулиці Княгині Ольги. Лінія має 14 зупинок в напрямку із Сихова до центру Львова і 15 — у протилежний бік.
Інтервал руху маршруту № 8 складає 5—6 хв, і спочатку на маршруті курсувало 10 трамваїв. Перевізна здатність нової лінії оцінювалася до 8 тисяч пасажирів на годину. Пасажиромісткість у години пік для двох трамвайних маршрутів становить понад 3500 місць (залежить від кількості та типу вагонів). Очікувалося, що трамваєм на Сихів щодня користуватимуться 48 тисяч осіб.
За інформацією ЛКП «Львівелектротранс», за 6 років пасажиропотік на цій лінії склав 54,5 млн пасажирів. Зокрема, трамваями №8 та №4 скористалося 18,8 млн платних та 36,7 млн безплатних пасажирів.
Сихів, найбільший спальний район Львова, почав забудовуватися відповідно до Генерального плану Львова 1966 року, який для забезпечення транспортного сполучення з центром міста пропонував будівництво шляхопроводу над залізницею на проспекті Червоної Калини (тоді вулиці Криворізькій) і прокладання через нього трамвайної лінії. План забудови території району від 1978 року також передбачав будівництво трамвая. З початком заселення Сихова у 1980-х роках для його потреб вистачало автобусного сполучення. Але коли в 1990-х населення збільшувалося, пасажиропропускної здатності автобусів стало замало, однак через фінансову кризу в міському бюджеті не було необхідних коштів для будівництва трамвайної лінії.
Для покращення транспортного сполучення району в 1997 році від тролейбусної лінії по вулиці Зеленій зроблено відгалуження до кінотеатру імені Довженка на Сихові. 23 серпня того року на лінії відкрито рух до площі Петрушевича за маршрутом № 24 , який отримав номер на честь Дня Незалежності України. Однак це не вирішило транспортної проблеми району, бо пасажиромісткість тролейбусів, як і автобусів, становить 3—4 тисячі осіб за годину, тоді як трамвая — 12 тисяч; більше того, лінія з'єднала Сихів з центром не напряму, а через вулицю Зелену. З іншого боку, тролейбуси їздили лише вулицею Сихівською, не охоплюючи більшу частину житлового масиву, тому у 2011 році лінію продовжено до кінця проспекту Червоної Калини.
Вперше проєкт трамвайної лінії на Сихів розроблено в рамках будівництва у Львові швидкісного частково підземного трамвая. Вона мала проходити проспектом Червоної Калини і вулицею Стуса, де на перетині зі Снопківською та Івана Франка планувалося збудувати південний портал першого радіуса підземного трамвая. Тунель мав проходити під центром міста, де планувалось дві зупинки на підземних станціях, і виходити назовні в районі Підзамче. В районі площі Соборної (тоді Возз'єднання) лінія перетиналася б із другим підземним радіусом і мала б станцію пересадки.

Комментарии

Информация по комментариям в разработке