"Мій маленький коханий синочку, хіба ж Я твоя Мати не біля тебе, хіба ж ти не схований у тіні Мого плаща" - Діва Марія в Гваделупі - http://radiomaria.org.ua/mii-malenkii-koha...
ПРО ДІВУ МАРІЮ В ГВАДЕЛУПІ У МЕКСИЦІ В 1531 РОЦІ – ОЗПОВІДАЮТЬ О. ОЛЕКСІЙ САМСОНОВ ТА С. ДАМ'ЯНА ГАЛУЩАК.
12 ГРУДНЯ - СПОМИН МАТЕРІ БОЖОЇ ГВАДЕЛУПСЬКОЇ.
Богородиця з 9 по 12 грудня 1531 року являлася селянинові-індіанцеві Хуану Дієґо Куаухтлатоатцин
Перше з'явлення відбулося рано вранці 9 грудня 1531 року, коли Хуан Дієґо прямував зі свого селища до Мехіко. На пагорбі Тепейяк, біля руїн язичницького храму, несподівано засяяло яскраве світло і перед ним з'явилася прекрасна смуглява чорноволоса дівчина. На вигляд їй було приблизно 15 років. Вона мала дивне, блискуче вбрання — рожеву туніку і блакитну накидку із золотими зірками, що була переперезана чорною стрічкою (у ацтеків це була ознака вагітності). Молода жінка веліла Хуану передати християнському священикові такі слова: «Я — Діва Марія, Мати Істинного Бога, що дає і зберігає життя. На цьому місці треба побудувати храм, де твій народ і всі люди, які щиро просять мене про допомогу у своїх бідах і турботах, отримають її.»
Селянин відправився до францисканського єпископа Хуана де Сумарраґа, який у своїй праці «Історія індійців Нової Іспанії» (Historia de los Indios de la Nueva España) написав, що впродовж чотирьох днів чотирнадцять із половиною тисяч чоловік прибули в його місію і їх було охрещено. У 1532-1538 рр. вісім мільйонів індіанців прийняли християнство. Всього через декілька років після з'явлення Матері Божої відбулася християнізація всієї Мексики. Це стало початком євангелізації всієї Латинської Америки.
У 1737 р. в Мексиці вибухла зараза, яка протягом восьми місяців забрала зі світу сімсот тисяч мешканців. Коли всі природні середники вже не допомагали, мексиканці звернулися до своєї Покровительки. Після довгих молитов і приступання до Св. Сповіді і Св. Причастя вони склали урочисту обітницю, що вся Мексика буде посвячена Матері Божій з Гваделупи. Історики одностайно підтверджують, що зараза перестала саме тоді, коли вся країна була посвячена Марії. До дня посвячення щоденно на вулицях знаходили по пару сотень тіл, а в день посвячення тільки три!
14 листопада 1921 р. під образ Матері Божої в Гваделупі хтось зі зловмисників підклав динаміт. Робітник Лучіано Перес підійшов до образа, щоб покласти під ним букет квітів. В букеті була захована бомба, яка вибухнула, коли Перес вийшов із церкви. Вибух динаміту був настільки потужний, що спричинив цілковите спустошення у великому радіусі. Він покришив мармур на сходах, знищив металеві свічники, вигнув тяжкий хрест, що стояв на престолі, вибив шиби в прилеглих будинках. Проте не знищив Марійського образа, більше того - навіть не подряпав скла, за яким він був.
19 вересня 1985 р. відбувся землетрус силою 8,1 бала за шкалою Ріхтера, який спричинив знищення столиці на тридцять процентів і смерть тридцяти тисяч мешканців. Базиліка з Чудотворним Образом у чудесний спосіб вціліла.
Информация по комментариям в разработке