Відмивання грошей ● ПДВ, ОФшори та митні каруселі ● Zrobleno

Описание к видео Відмивання грошей ● ПДВ, ОФшори та митні каруселі ● Zrobleno

Відмивання грошей. Що це таке, поясню чому з цим може зіткнутися кожен підприємець та розкажу, які найпопулярніші схеми відмивання існують у світі та в Україні...

Ще відео на цю тему:
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ →    • Консультація бухгалтера для ФОП та ТО...  
👉 Блокування рахунку банком. Фінмоніторинг від НБУ →    • Блокування рахунку банком. Фінмонітор...  
👉 Як вивести гроші з ТОВ →    • Як вивести гроші з ТОВ у 2021. Податк...  

🕒 0:00 — Вступ #Zrobleno
🕒 0:18 — Що таке відмивання грошей
🕒 2:01 — Як відмивають гроші зараз
🕒 4:02 — Фінкомпанії
🕒 4:26 — Страхові
🕒 5:41 — Розважальні заклади
🕒 6:20 — Митна карусель
🕒 7:34 — Офшори
🕒 8:05 — Висновки

❗️ Консультація Бухгалтера
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻‍💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/

Отже що таке відмивання грошей?
Це їх легалізація. Тобто у Вас є триста тисяч доларів готівкою, отримали Ви їх шоч звідки, не важливо, але податки з них не платили і ніхто не знає, що вони у Вас є. Ви йдете купувати собі новенький макларен, а Вам його не продають, запитуючи, звідки взялися ці гроші. Або ж навіть якщо Вам вдалося його купити, то зовсім скоро у двері може постукати податкова поліція з цілком логічним запитанням: звідки у людини, яка є фізособою або навіть ФОПом і заробляє по декілька тисяч доларів на місяць, взялося четверть мільйона доларів на автівку? І ще не так страшно, якщо ситуація саме така. Може ж бути сума значно більша, а отримувати офіційно Ви можете і мінімалку. Відмиванням у такому випадку буде “повторний заробіток” цих трьохсот тисяч. Їх потрібно провести через якийсь Ваш бізнес, сплатити податки і тоді вони стануть офіційно заробленими грішми, які Ви зможете витрачати хоч перед самою будівлею податкової поліції прямо зі свого особистого гелікоптера.
Звідки взявся цей термін? Саме походження терміна «відмивання грошей» пов'язане зі знаменитим гангстером Аль Капоне. Ще у 1930-му році для легалізації грошей мафії була створена мережа пралень, де до кожного чистого долара клієнта додавали дев'ять «брудних», з яких і платили податки. Але грошей було так багато, що всю суму він «відмити» так і не встиг: через рік його посадили за несплату податків.
До речі, в популярному серіалі «У всі тяжкі» ключовий персонаж намагається відмити гроші аналогічним способом - через автомийку.
Яка практика у світі? У всьому світі проблему відмивання грошей пов'язують передусім з організованою злочинністю: наркокартелями, работорговцями, терористами. У нашій же країні є своя специфіка: легалізацією незаконно отриманих грошей, як правило, займаються політики, чиновники і навіть правоохоронці. Наприклад, сьогодні ніхто не дивується з того, що державний чин при офіційній зарплаті в 15 тис. Грн. їздить на Porsche, а ще молодий депутат, який до обрання працював простим журналістом, за рік роботи в Раді купує собі кілька квартир в столиці. Причому в наведених прикладах держслужбовці готові відзвітувати за джерело доходів так, що з точки зору закону підкопатися просто неможливо. Тобто десь вони гроші взяли, легалізували і тепер відкрито користуються матеріальними благами.
Які найпоширеніші схеми масового відмивання? Найпоширеніші схеми відмивання коштів пов'язані з операціями по незаконному виведенню грошей за кордон та інвестування з офшорних зон. На другому місці стоять операції нерезидентів з цінними паперами. Третє місце займає псевдоекспорт - тобто оформлення вантажів за підробленими документами або на фіктивні фірми. Також операції страхування і перестрахування та інші, менш масштабні схеми, яких існують сотні.
Навіть неозброєним оком видно, що в Україні кількість банків і страхових компаній багаторазово перевищує потреби ринку. Наприклад, з розрахунку на 100 тисяч населення в Україні стільки ж банків, скільки в США, де населення більше 300 мільйонів, і в 4 рази більше, ніж в Польщі. Викликає подив і кількість страхових - їх, в теорії не повинно бути більше 40-50, а не 350, як зараз. За ідеєю, з такою кількістю фінансових компаній, Україна цілком у праві перетвориться в другу Швейцарію. Чому ж цього не відбувається? Розповідаю.
Фінкомпанії. Значна частина фінкомпаній є ланкою в ланцюжку відмивання грошей і одночасного відходу від податків. Щоб грамотно відмити гроші, використовується схема з безлічі фінансових операцій. А у випадку з фінустановою висока активність в розрахунках не викликає підозр з боку органів нагляду - через свої банки дуже легко проводити фіктивні операції.
Щодо страхових - часто гроші виводять з країни і через них. Укладається договір фіктивного страхування. Витрати на страхування відносять на валові і не платять податок на прибуток. А страхова компанія, в свою чергу, перестраховує ризики в закордонній компанії, виводячи кошти наприклад, в Монако.
Конвертаційні центри. Кримінальні структури часто легалізують гроші за допомогою так званих конвертаційних центрів. Один з прикладів. Мережі фіктивних фірм використовували реквізити понад 150 підприємств, зареєстрованих з порушенням...

Комментарии

Информация по комментариям в разработке