Rozwój vs. pseudorozwój. Dlaczego łatwo się pomylić? - dr Ewa Jarczewska-Gerc

Описание к видео Rozwój vs. pseudorozwój. Dlaczego łatwo się pomylić? - dr Ewa Jarczewska-Gerc

Interesujesz się psychologią? Zajrzyj też na naszego bloga:
- www.psyche.swps.pl

Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
- Spotify: https://open.spotify.com/show/5cGf88v...
- iTunes: https://itunes.apple.com/us/podcast/s...
- SoundCloud:   / swpspl  
- Lecton: https://lectonapp.com/podcast/e2bfa63...

Rozwój a pseudorozwój. Szczęśliwe życie a pęd za szczęściem. Strefa komfortu a strefa lenistwa. Postmodernizm w samorozwoju czyli co robić, aby „dobre zmiany” wyszły nam na dobre?
Podczas wystąpienia prelegentka dokonuje krótkiego przeglądu aforyzmów i porad łatwo dostępnych w świecie wirtualnym na temat tego „jak żyć?”. Pokazuje które z nich - jako udowodnione naukowo - warto stosować w swoim życiu, a które - choć dobrze brzmiące i zgodne z psychologią uliczną mogą nas wpędzić w kłopoty. Czym różni się prosty przepis od łatwego przepisu i dlaczego warto wkładać wysiłek w działanie? Jaki jest związek pozytywnego myślenia z ignorancją? Na te i inne pytania odpowiada dr Ewa Jarczewska Gerc.

O prelegentce:
dr Jarczewska-Gerc – psycholog społeczny, trener biznesu. Zajmuje się psychologią motywacji, efektywnością i wytrwałością w działaniu oraz symulacjami mentalnymi. Interesuje się związkami między różnymi formami myślenia i wyobrażania sobie a efektywnością i wytrwałością w działaniu, a także stresem i jego korelatami.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi seminarium magisterskie oraz zajęcia z zakresu psychologii emocji i motywacji, psychologii różnic indywidualnych oraz wywiadu psychologicznego. W pracy wykładowcy akademickiego najbardziej ceni możliwość przekazywania wiedzy, która jest ważnym czynnikiem lepszego rozumienia świata.

O projekcie:
Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to nowatorskie przedsięwzięcie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywanie możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Chcemy ukazywać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej nie tylko w sferach oczywistych dla tej dziedziny nauki (np. pomocowym, terapeutycznym), ale również w sektorze biznesowym oraz zaawansowanych, nowoczesnych technologiach. Więcej o projekcie: http://www.swps.pl/strefa-psyche

#pseudorozwój #rozwójosobisty #motywacja

Комментарии

Информация по комментариям в разработке